II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022 r.

1. W naszym województwie rozpoczyna się czas ferii zimowych – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, katechetom i Dyrekcjom szkół z terenu naszej parafii – w tym czasie życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki NMP i św. Krzysztofa. W czasie ferii kancelaria parafialna czynna będzie w środę od 16:00 do 17:30 oraz w sobotę od 11:00 do 13:00.

2. W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a w środę od godz. 19:00 prowadzona adoracja w kaplicy akademickiej przez diakonię modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W tym miesiącu, ze względu na wizytę duszpasterską nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

4. Duszpasterstwo Akademickie przy naszej parafii organizuje kurs przedmałżeński w terminie 12-13.02 składający się z dwóch części. Zapisy dla zainteresowanych do przyszłej niedzieli.

5. Przed nami kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej. Rozpoczynamy o godz. 16:00. Prosimy o cierpliwość, gdyż czasami ze względu na odległości pomiędzy mieszkaniami czas oczekiwania może się wydłużyć. Podczas kolędy obecni będą ministranci, którzy zbierać będą fundusze na wyjazd wakacyjny. W sytuacjach losowych, będziemy informować telefonicznie. Gdyby ktoś chciał przyjąć jeszcze Księdza po kolędzie w swoim domu prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Link do PLANU KOLĘDY

6. W naszym sklepiku polecamy prasę katolicką, w sposób szczególny nowy numer Gościa Niedzielnego oraz książkę – wszystko o namaszczeniu chorych w cenie 5 zł.

7. W najbliższą sobotę (o 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Droga Kotuńska, Warsztatowa, Świteź, Sportowa.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Józef Jasztal – pogrzeb w poniedziałek, Msza o godz. 9:00, na cmentarzu o godz. 10:00.
+ Henryk Rutecki – pogrzeb w poniedziałek, Msza o godz. 10:00, na cmentarzu o godz. 11:00.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 16.01.2022r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile