III NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01.2022 r.

1. Św. Hieronim, doktor Kościoła w IV w. napisał, iż nieznajomość Pisma Świętego, jest nieznajomością Chrystusa. Dzisiejsza niedziela Słowa Bożego niech będzie dla nas zaproszeniem do tego, aby w najbliższych dniach czytać Pismo Święte, dzięki wierze odkryć moc Słowa Bożego i mieć pragnienie poznać Jezusa.

2. We wtorek w święto nawrócenie św. Pawła Apostoła, kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i rodzinom naszej parafii, które wyraziły pragnienie serca, aby pomodlić się w ich domach i poświęcić je podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Tym samym dziękujemy, za każdą życzliwość w tym czasie. Całą naszą parafię powierzamy opiece NMP Wspomożenia Wiernych.

5. Duszpasterstwo Akademickie przy naszej parafii organizuje kurs przedmałżeński w terminie 12-13.02 składający się z dwóch części. Zapisy w zakrystii.

6. W naszym sklepiku polecamy gromnice w związku z wspomnieniem MB Gromnicznej, prasę katolicką, w sposób szczególny nowy numer Gościa Niedzielnego oraz książki – wszystko o namaszczeniu chorych, o św. Faustynie, o św. Józefie w cenie 5 zł.

7. W najbliższą sobotę (o 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Norwida, Staffa.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Henryk Kaźmierczak – pogrzeb w poniedziałek (24.01), Msza o godz. 10:00, na cmentarzu o godz. 11:00.
+ Janina Błasik – pogrzeb w środę (26.01), Msza o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00
+ Urszula Jurkiewicz – pogrzeb w sobotę (29.01), Msza o godz. 8:00 – z kolei pogrzeb na cmentarzu w Poznaniu.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 23.01.2022r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile