I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6.03.2022 r.

1. Podejmując wielkopostne postanowienia i dzieła miłosierdzia, chciejmy pamiętać o intencji pokoju na Ukrainie i całym świecie.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 czterech kandydatów zostanie włączonych w grono ministrantów naszej parafii. Polecamy nowych ministrantów i ich rodziny opiece NMP.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odprawiać będziemy w piątki: dla dorosłych – o 9:00 i 17:15, dla dzieci – o 16:30, dla młodzieży i studentów – o 19:00.

4. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. W tym roku kazania pasyjne wygłosi ks. Patryk. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

5. W zbiórce na uchodźców wojennych zebraliśmy w minioną niedzielę i środę 20 717 45 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę Ks. Proboszcz złoży sprawozdanie z tegorocznej kolędy oraz prac dokonanych w kościele. Z kolei, Msza o 12:00 będzie inicjacyjną dla dzieci komunijnych.

7. W sobotę 19 marca w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP organizujemy Pieszą Pielgrzymkę do Skrzatusza w intencji pokoju na Ukrainie oraz jako przebłaganie za grzechy nasze i całego świata. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9:00 w naszym kościele. Następnie wyruszymy w pątniczy szlak idąc polami i lasami. Po przyjściu do Skrzatusza ciepły posiłek i nabożeństwo do św. Józefa. Powrót we własnym zakresie. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Informacje u ks. Patryka w zakrystii.

8. W terminie od 19 do 30 czerwca pragniemy zorganizować autokarową 12-dniową pielgrzymkę do Medjugorie. W programie m.in. pobyt o charakterze religijnym w Medjugorie, nabożeństwo lourdskie na Riwierze Makarskiej w Chorwacji, trzy wyjazdy nad Adriatyk oraz zwiedzanie okolic Medjugorie. Koszt 750 zł i 220 euro. Jednocześnie informujemy, iż o udziale w pielgrzymce, nie decyduje szczepienie. Więcej informacji w zakrystii u ks. Gracjana.

9. W naszym sklepiku polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego z płytą Biblia Audio Superprodukcja oraz dla dzieci Małego Gościa.

10. W najbliższą sobotę (o 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 135 abcd. Dziękujemy wszystkim za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz p. Joannie i p. Ewie i p. Andrzejowi za uporządkowanie chóru.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł + Jacek Kozłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 06.03.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile