II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2022 r.

1. Komunikat Biskupa Diecezjalnego.

2. Dzisiaj w związku z przeżywaną Niedzielą Misyjną, zbiórka do puszek na misje. Bóg zapłać.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach pasyjnych: w piątki podczas Drogi Krzyżowej, w niedzielę podczas Gorzkich Żali.

4. W poniedziałek (14.03) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie wspólną modlitwą o 8:45 w kaplicy św. Maksymiliana.

5. W środę (16.03) o godz. 19:00 w kaplicy akademickiej prowadzona adoracja przez Diakonię Modlitwy DK, a po niej konferencja o adoracji. Zapraszamy.

6. W czwartek (17.03) na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. 1 ponadpodstawowej. Po Mszy spotkanie w kaplicy św. Maksymiliana.

7. W tym dniu (17.03) swoje imieniny obchodzi ks. Patryk. Już dzisiaj Drogiemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia – Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i łaski świętości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za ks. Patryka na Mszy wieczornej o 18:00.

8. W najbliższą sobotę (19.03) w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP organizujemy Pieszą Pielgrzymkę do Skrzatusza w intencji pokoju na Ukrainie oraz jako przebłaganie za grzechy nasze i całego świata. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9:00 w naszym kościele. Następnie wyruszymy w pątniczy szlak idąc polami i lasami. Po przyjściu do Skrzatusza ciepły posiłek i nabożeństwo do św. Józefa. Powrót we własnym zakresie. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Informacje u ks. Patryka w zakrystii.
W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30 i 7:30 z kazaniem.

9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje wielkopostne w dniach 20-22.03 o godz. 19:00 – „Co zrobić gdy wiara słabnie?”, które poprowadzi prowincjał klaretynów o. Piotr Bęza – wieloletni duszpasterz akademicki z Wrocławia.

10. Kolejne 24-godzinne nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej wg rozważań Louisy Picaretty przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odbędzie się od czwartku 31.03 od godz. 18:00, do piątku.1.04 do godz. 18:00 w dolnym kościele.

11. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03) będzie okazja ku temu, aby rozpocząć modlitewne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy.

12. Bardzo prosimy wiernych naszej parafii o pomoc w zorganizowaniu przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Po Mszach św. w zakrystii jest możliwość ustalenia warunków przyjęcia potrzebujących.
Jednocześnie przypominamy, iż naszym najbliższym punktem zbiórki dla uchodźców jest budynek Szkoły Podstawowej nr 7. Potrzebne jest dosłownie wszystko, na dzień dzisiejszy najbardziej leki (dla dzieci i dorosłych) i środki pierwszej pomocy. Dary można przynosić w czasie godzin funkcjonowania szkoły.

13. W terminie od 19 do 30 czerwca pragniemy zorganizować autokarową 12-dniową pielgrzymkę do Medjugorie. W programie m.in. pobyt o charakterze religijnym w Medjugorie, trzy wyjazdy nad Adriatyk oraz zwiedzanie okolic Medjugorie. Koszt 750 zł i 220 euro. Jednocześnie informujemy, iż o udziale w pielgrzymce, nie decyduje szczepienie. Więcej informacji w zakrystii u ks. Gracjana. Z kolei na samolotową pielgrzymkę do Portugalii, są jeszcze 3 wolne miejsca – więcej informacji u ks. Andrzeja

14. W naszym sklepiku polecamy katolickie książki oraz Gość Niedzielny extra w całości poświęcony Ojcu Pio (10 zł) oraz nowy numer Gościa Niedzielnego.

15. W najbliższą sobotę (o 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 109 abcde. Dziękujemy wszystkim za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz p. Joannie i p. Andrzejowi.

16. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Stanisław Gdulski z ul. Hutniczej,
+ Zofia Kwiatkowska z Al. Wojska Polskiego,
+ Zbigniew Żołędziewski z ul. Walecznych,
+ Wiesława Kortas z ul. Łużyckiej, pogrzeb w poniedziałek – Msza św. o godz. 12:00, na cmentarzu o godz. 13:00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 13.03.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile