III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20.03.2022 r.

1. Apel KEP.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach pasyjnych: w piątki podczas Drogi Krzyżowej, w niedzielę podczas Gorzkich Żali.

3. W środę (23.03) o godz. 19:00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

4. W piątek (25.03) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6:30, 7:30 a na Mszy św. o godz. 18:00 będzie możliwość włączenia się w modlitewne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Modlitwa ma na celu ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia, które zawsze jest darem Boga i jest święte. Trwa przez 9 miesięcy, do 25.12. w tym czasie odmawia się krótką ogólną modlitwę i jedną dobrowolnie wybraną przez siebie.

5. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, w piątek (25.03) o godz. 17:00 w naszym kościele, w duchowej łączności z papieżem i całym Kościołem Katolickim na świecie, dokonamy aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy wiernych naszej parafii o udział we wspólnej modlitwie, której przedłużeniem będzie udział w Drodze Krzyżowej i wieczornej Mszy św. o pokój na Ukrainie i całym świecie.

6. Tego dnia (25.03) o godz. 19:00 rozpocznie się w naszym kościele Wielkopostne Czuwanie Młodzieży pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania do licznego uczestnictwa.

7. W sobotę (26.03) odbędzie się czternasty pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Bosko, a po niej dalsze uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. Pogrzeby dzieci utraconych w Pile odbywają się na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia 2013 roku. Do tej pory w Pile pochowano ciała 204 dzieci utraconych. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie.

8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje wielkopostne, od dzisiaj do wtorku, o godz. 19:00 – „Co zrobić gdy wiara słabnie?”, które poprowadzi o. Piotr Bęza – wieloletni duszpasterz akademicki z Wrocławia.

9. Sanktuarium w Skrzatuszu zaprasza na rekolekcje – „Doświadczenie cierpienia – poczucie winy i poczucie krzywdy”, w terminie 8 – 10.04.2022 r. Więcej informacji na plakacie.

10. W sobotę (26.03) od godz. 10:00 do 13:00 w Liceum Salezjańskim, przy ul. Dembowskiego odbędą się dni otwarte. W imieniu szkoły zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej.

11. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła są wystawione Torby Miłosierdzia, do których składać możemy dary serca na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących oraz mieszkańców Ukrainy. Tradycyjnie kosze na torby znajdują się przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

12. Na pielgrzymkę do Portugalii zostały dwa wolne miejsca. Informacje w zakrystii.

13. W naszym sklepiku polecamy rozprowadzane przez Caritas paschaliki wielkanocne (5 zł) oraz nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. fotorelacja z życia wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii.

14. W najbliższą sobotę (o 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 109 fghi. Dziękujemy wszystkim za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz p. Joannie i p. Andrzejowi.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Roman Grubich, z ul. Mickiewicza;
+ Zbigniew Rybkowski, z Al. Wojska Polskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (21.03) Msza św. o godz. 9:00, na cmentarzu o godz. 10:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 20.03.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile