IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022 r.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach pasyjnych: w piątki podczas Drogi Krzyżowej, w niedzielę podczas Gorzkich Żali.

2. Odpowiadając na apel i wołanie Matki Bożej pragniemy od jutra w naszej parafii rozpocząć codzienną modlitwę różańcową przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Modlitwa rozpoczynać się będzie codziennie w kościele o godz. 19:00, o łaskę nawrócenia dla grzeszników oraz w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. W piątki nie będzie, ze względu na drogę krzyżową dla młodzieży.

3. We wtorek (29.03) po modlitwie różańcowej w domu sióstr odbędzie się spotkanie grupy maryjnej.

4. W czwartek (31.03) o godz. 17:00 Mszą św. w dolnym kościele rozpocznie się 24 godzinne rozważanie Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem. Każda kolejna godzina rozpocznie się od czytanych rozważań przeżywanych cierpień przez Pana Jezusa i Matkę Bożą. Zakończenie w piątek o godz. 17:00 nabożeństwem z Komunią Świętą.

5. W I piątek (1.04) spowiedź dla dzieci i młodzieży rozpocznie się od godz. 16:00. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Straży Honorowej, po Mszy św. odmówimy Litanię do NSPJ, następnie spotkanie Straży Honorowej.

W I sobotę (2.04) zapraszamy na Mszę św. w kościele o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej NS NMP. Pamiętajmy również o intencji wynagradzającej przyjęcia Komunii św. Po Mszy św. porannej odmówimy litanię do Niepokalanego Serca NMP. Na różaniec w intencji wynagradzającej zapraszamy do kościoła na godz. 19:00.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzi w tym dniu ks. Andrzej, pozostali księża odwiedzą w późniejszym terminie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

6. W piątek (1.04) po dwuletniej przerwie serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas miejskiej drogi krzyżowej. Rozpoczniemy o godz. 19:00 przy kościele św. Stanisława Kostki. Przejdziemy ul. Browarną, 11 listopada, 1 Maja, Staromiejską, Kilińskiego, Spacerową i zakończenie na Pl. Zwycięstwa.

7. W sobotę (2.04) przypada 17 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Za Jego wstawiennictwem polecajmy w naszych modlitwach Kościół w Polsce i naszą Ojczyznę oraz naszą diecezję, ponieważ w tym dniu w koszalińskiej katedrze uroczystą Mszą św. o godz. 11:00 rozpocznie się pasterska posługa nowego biskupa naszej diecezji biskupa koadiutora Zbigniewa Zielińskiego.

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje poprowadzi ojciec Emilian Sigel, pallotyn z Ząbek k. Warszawy. Szczegółowy plan nauk rekolekcyjnych i spowiedzi podamy w przyszłym tygodniu. Ten święty czas i rekolekcjonistę polecamy opiece NMP Wspomożenia Wiernych.

Tradycyjnie Msza św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca, po Mszy zmiana tajemnic a zbiórka do puszek przeznaczona jest na koszalińskie seminarium. Bóg zapłać.

9. Po dwuletniej przerwie w Pile będzie również kontynuowana w nocy z 8 na 9 kwietnia Ekstremalna Droga Krzyżowa. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy, a więcej informacji za tydzień.

10. Sanktuarium w Skrzatuszu zaprasza na rekolekcje – „Doświadczenie cierpienia – poczucie winy i poczucie krzywdy”, w terminie 8 – 10.04.2022 r. Więcej informacji na plakacie.

11. Przy wyjściu z kościoła są wystawione Torby Miłosierdzia, do których składać możemy dary serca na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących oraz mieszkańców Ukrainy. Tradycyjnie kosze na torby znajdują się przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

12. W naszym sklepiku polecamy rozprowadzane przez Caritas paschaliki wielkanocne (5 zł) oraz nowy numer Gościa Niedzielnego.

13. W najbliższą sobotę (o 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 107 abcd. Dziękujemy wszystkim za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz p. Joannie i p. Andrzejowi.

14. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Teresa Proficz z ul. Słowackiego,
+ Stanisława Zduńczyk z ul. Mickiewicza,
+ Jan Czyżykowski z ul. Słowackiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek Msza św. o godz. 10:00, na cmentarzu o godz. 11:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Piła, 27.03.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile