V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.04.2022 r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone do puszek na nasze koszalińskie seminarium.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach pasyjnych: w piątki podczas Drogi Krzyżowej, w niedzielę podczas Gorzkich Żali.

3. Odpowiadając na wołanie Matki Bożej codzienna modlitwa różańcowa w naszym kościele o godz. 19:00, przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W piątki nie będzie, ze względu na drogę krzyżową dla młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W naszej parafii witamy serdecznie ojca Emiliana Sigel, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji jest następujący:

  • Dla dorosłych: Msza św. z nauką ogólną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00
  • Dla dzieci: Msza św. z nauką w poniedziałek i środę o 16:30.
  • Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej: we wtorek od godz. 8:00 do 10:00 oraz od godz. 16:00 do skutku. Spowiedź dla dzieci i młodzieży również od godz. 16:00.

Trwajmy na modlitwie w tych dniach zawierzając opiece NMP Wspomożenia Wiernych ojca rekolekcjonistę i naszą parafię.

5. W czwartek (7.04) przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu o nowe powołania kapłańskie i zakonne, rozpoczynając adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00. Następnie Msza św. w tej samej intencji, na którą serdecznie zapraszamy LSO wraz z rodzinami i RPSK. Adoracja odbędzie się w kaplicy św. Maksymiliana.

6. W piątek (8.04) o godz. 19:00, podczas drogi krzyżowej dla młodzieży, będzie okazja do spowiedzi dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

7. W sobotę (9.04) o godz. 19:00 w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania. Prosimy rodziców o obecność.

8. W przyszłą niedzielę (10.04) przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzieci na godz. 12:00 zapraszamy z własnoręcznie wykonanymi palmami.
W tym dniu wspólnota osób niepełnosprawnych „Baranek”, będzie pomiędzy Mszami rozprowadzać własnoręcznie przygotowane palmy. Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na potrzeby tej wspólnoty – Bóg zapłać.

9. W piątek (8.04) Mszą św. o godz. 20:00 w parafii Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Kilkudziesięciu kilometrowa (45 km – do wyboru są 3 trasy) kończy się w Sanktuarium w Skrzatuszu. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii.

10. W terminie od 29.04 do 01.05 w parafii św. Antoniego w Pile odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek (29.04) o godz. 17:30.

11. Przy wyjściu z kościoła są wystawione Torby Miłosierdzia, do których składać możemy dary serca na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących oraz mieszkańców Ukrainy. Tradycyjnie kosze na torby znajdują się przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

12. W naszym sklepiku polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

13. W najbliższą sobotę (o 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 107 efghi. Dziękujemy wszystkim za wczorajsze sprzątanie kościoła oraz p. Joannie i p. Andrzejowi.

14. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Danuta Niewierko, z ul. Mickiewicza;
+ Tadeusz Czechowski, z ul. Ceglanej;
+ Edmund Westphal, z ul. Mickiewicza – pogrzeb we wtorek (5.04) Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 2.04.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile