V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022 r.

1. Pragniemy przypomnieć i zachęcić wszystkich wiernych, aby powrócić do wielowiekowej tradycji Kościoła – przy wejściu i wyjściu uczynić z wiarą znak krzyża wodą święconą.

2. Dzisiaj swoje imieniny przeżywa s. Zofia, której składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki NMP. Z kolei jutro swoje imieniny przeżywa p. Andrzej – kościelny, któremu również składamy serdeczne życzenia, wyrażając wdzięczność za wielką pomoc i zaangażowanie w życie naszej parafii.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych: w niedzielę o godz. 17:30, od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

4. W maju zapraszamy również na apele jasnogórskie, od poniedziałku do soboty, na godz. 20:00 do kaplicy św. Maksymiliana, połączone z modlitwą i krótkimi rozważaniami.

5. W tym tygodniu – poniedziałek, środa i piątek zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa majowe o 16:30, przy figurze MB Wspomożenia Wiernych na zewnątrz kościoła.

6. W środę (18.05) o godz. 19:00 w dolnym kościele, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Diakonię Modlitwy.

7. W środę (18.05) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się sakrament spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków.
Z kolei w czwartek (19.05) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się nabożeństwo wręczenia krzyży dla młodzieży.
W piątek (20.05) na Mszy św. wieczornej o 18:00 młodzież naszej parafii z rąk ks. bp Zbigniewa Zielińskiego przyjmie sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o młodzieży w naszych modlitwach.
W związku z uroczystością bierzmowania, wyjątkowo w tym dniu nie będzie apelu jasnogórskiego o godz. 20:00.

8. W sobotę (21.05) w koszalińskiej katedrze trzech diakonów przyjmie sakrament święceń kapłańskich. Miesiąc maj jest także czasem, kiedy księża przeżywają kolejne rocznice święceń kapłańskich. W naszych modlitwach polecajmy kapłanów opiece NMP.

9. W przyszłą niedzielę (22.05) na uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 przeżywać będziemy odpust ku czci Patronki naszej parafii – NMP Wspomożenia Wiernych. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie odpustowe wygłosi dziekan pilski ks. prałat Ryszard Ryngwelski. Wyjątkowo w tym dniu, o 17:30 odmówimy różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca, po Mszy św. odśpiewamy Litanię Loretańską i wyruszymy w procesji wokół kościoła. Wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Zbliża się czas wakacji. W związku z tym, dla dzieci, polecamy czas wakacyjnych rekolekcji w specjalnie przystosowanych ośrodkach, z pełnym wyżywieniem i profesjonalną opieką :

  • dla uczniów kl. 3 SP – od 25.06 do 01.07 (koszt 400 zł) czas rekolekcji w Połczynie Zdroju, podczas którego pogłębiona przez modlitwę i zabawę jest relacja z Panem Bogiem, a także nawiązanie nowych znajomości;
  • dla uczniów kl. 4 i 5 SP – od 3.07 do 14.07 (koszt 800 zł) w Gościnie;
  • oraz zapraszamy – od 1 do 13 sierpnia na 40 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy ze Skrzatusza. W tym roku wychodzą trzy grupy. Grupa 1 z ks. Mateuszem Chmielewskim (mieszkańcy północy diecezji), grupa 2 z ks. Pawłem Baranem (mieszkańcy południa diecezji) i nowa grupa 3 – grupa pokutna i milczenia z ks. Gracjanem Ostrowskim. W tej grupie zwiększona jest ilość modlitwy i medytacji Pisma Świętego, a czas ciszy jest tylko podczas całodniowej wędrówki. Koszt udziału to 320 zł. Wszystkie noclegi wraz z jedzeniem zapewnione są w szkołach. Więcej informacji w zakrystii.

11. W sobotę (28.05) w sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalny Dzień Dziecka. Pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd dla dzieci i rodziców z naszej parafii. Więcej informacji u ks. Gracjana w zakrystii.

12. W naszym sklepiku nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

13. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Walecznych i Szarych Szeregów. Dziękujemy p. Ewie za dekoracje kwiatowe, s. Zofii za udekorowanie tronu dla MB Fatimskiej oraz p. Andrzejowi i p. Joannie. Osobne podziękowania dla p. Sylwii, za przygotowanie dzieci do rocznicy I Komunii Świętej.

14. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli:
+ Damian Cierpicki (l.42) z ul. Tetmajera,
+ Józef Nijak (l.72) z ul. Orzeszkowej,
+ Zdzisław Bagiński – pogrzeb w środę (18.05) Msza św. o godz. 12:00, na cmentarzu o godz. 13:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 15.05.2022r

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile