XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022 r.

1. Trwa wakacyjny porządek nabożeństw. Kancelaria w poniedziałki będzie zamknięta i nie będzie Mszy św. w niedzielę o 15:00 i 19:00, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się we wrześniu

2. W naszej parafii witamy ks. Jakuba Sitarza – neoprezbitera, który jest na dwutygodniowym zastępstwie. Życzymy dobrego czasu w naszej parafii i opieki NMP.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Zadarki z okazji Święta Policji. W obecności pocztów sztandarowych i orkiestry, modlić się będziemy razem ze służbami mundurowymi Szkoły Policji oraz Garnizonu Poznań.

4. W przyszły poniedziałek (25.07) przeżywamy wspomnienie św. Krzysztofa patrona wszystkich kierowców i podróżujących, w związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są jak co roku na cele misyjne. W miarę możliwości prosimy o parkowanie samochodów na parkingu przy kościele bądź na terenie placu kościelnego. Za zrozumienie dziękujemy.

5. Zapraszamy do udziału w 40 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 1 do 13 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 320 zł. Dzienna ilość kilometrów jest pomiędzy 30 a 40, zapewnione są posiłki oraz noclegi w szkołach i po domach. Zachęcamy do zapisywania się do Złotej Grupy, która łączyć się będzie duchowo z pielgrzymami, przez specjalnie przygotowane materiały. Z kolei chętne osoby, mogą przynosić zapisywane intencje na kartkach, które będą omadlane na pielgrzymim szlaku. Więcej informacji u ks. Gracjana.

6. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

7. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Medycznej 25-35. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Mirosław Łapacz, z ul. Wyspiańskiego
+ Stanisława Undro, której pogrzeb odbędzie się we wtorek Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 17.07.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile