XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek wsp. Św. Wincentego A. Paulo – prezbitera
  • w środę – wsp. Św. Wacława męczennika
  • w czwartek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • w piątek – wsp. Św. Hieronima, prez.. i DK
  • w sobotę – wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i DK

2. W sobotę rozpoczyna się m-c październik – Miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec dla wszystkich – codziennie bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej (ok. 18:30). W niedzielę i święta o godz. 17:30.
Dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30 a dla młodzieży w piątki po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:30).
Przypominamy i zachęcamy, że za odmówienie przynajmniej jednej części różańca świętego w kościele lub w rodzinie, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższa sobota, to I-sza sobota października. Msza św. o godz. 7:00 rano Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. Różaniec w tej samej intencji.

4. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca – po Mszy zmiana tajemnic.

5. Ofiary składane do puszki w tym dniu są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

6. Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie” organizuje Weekendowe Rekolekcje dedykowane małżeństwom a także parom mającym długi staż wspólnego życia razem, nie mających przeszkód do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Weekend odbędzie się w Gnieźnie w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w dniach od 30 września do 2 października br.
Bliższe informacje na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl w zakładce „Terminy”.

7. Parafia Św. Jana Bosko w Pile organizuje Pielgrzymkę autokarową w dniach
20 – 22 października do miejsca narodzenia Św. Siostry Faustyny, na Jasną Górę i do Łagiewnik. Zgłoszenia do końca września. Spotkanie organizacyjne 30 września o godz. 17-ej w tamtejszej Parafii.

8. W najbliższą niedzielę 2-go października o godz. 16 – ej w naszej Kolegiacie w ramach I-szego Festiwalu Pieśni Chóralnej odbędzie się Koncert GOSPEL „Oh Happy Day”.
W Koncercie wystąpi 7 Chórów zrzeszonych w Oddziale Nadnoteckim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile (ok. 130 osób) Sponsorem Koncertu jest Starostwo Powiatowe w Pile. Serdecznie wszystkich zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, wysłuchania pięknych chóralnych śpiewów.

9. W jedności z katolikami całego świata, serdecznie zapraszamy w najbliższą środę 28 września o godz. 15-ej do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Miejsce spotkania w naszej Parafii – styk ulic: Wyspiańskiego z ul. Orzeszkowej (plac za halą sportową SP Nr 6). Intencją światowej modlitwy jest uproszenie pokoju dla Ukrainy i świata.

10. Składamy serdeczne Bóg Zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy wiernych z domu przy ul. Medycznej, numery: 8, 9, 10, 12, 13, 15, 17, 19, 21, 23.

11. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny dla dzieci, kalendarze, a także : nowy numer naszej Parafialnej WSPOMOŻYCIELKI. Nadto, polecamy duży wybór różańców dla dzieci i dorosłych oraz kolorowanek związanych z tajemnicami różańca świętego.

12. W minionym tygodniu z naszej Parafii odszedł do Pana śp. Zygmunt Jasiecki, l. 70 z ul. Asnyka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Piła, 24.09.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz