XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.10.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek – wsp. Św. Franciszka z Asyżu. Odpust w Parafii Stobno, Suma o godz. 19-ej.
  • w środę – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej Dziewicy
  • w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. Dzisiaj o godz. 16 – ej w naszej Kolegiacie w ramach I-szego Festiwalu Pieśni Chóralnej odbędzie się Koncert GOSPEL „Oh Happy Day”.
W Koncercie wystąpi 7 Chórów zrzeszonych w Oddziale Nadnoteckim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile (ok. 130 osób) Sponsorem Koncertu jest Starostwo Powiatowe w Pile. Serdecznie wszystkich zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, wysłuchania pięknych chóralnych śpiewów.

3. Jutro (tj. poniedziałek) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8:45 Różańcem do 7 Boleści.

4. Rozpoczął się październik – miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe:

  • dla dorosłych, codziennie po Mszy św. wieczornej, ok. 18:30, w niedziele i święta o godzinie 17:30,
  • dla dzieci, (poniedziałek, środa i piątek) o godz. 16:30,
  • dla młodzieży, w piątek o godz. 18:30

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca października
– I-szy czwartek na Mszę św, o godz. 18-ej zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych. Rozpoczęcie Adoracją od godz. 17:00.
– I-szy piątek na Mszę św. o godz. 18-ej zapraszamy członków Straży Honorowej NSPJ, po Mszy św. spotkanie i zmiana tajemnic.
– w najbliższą sobotę (po I-szym piątku miesiąca) – w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.

6. W przyszłą niedzielę (9 października) Msza św. o godz. 18-ej w naszym Kościele Uroczysta Msza Święta na Inaugurację Nowego Roku Akademickiego Pilskiej Uczelni – Akademii Nauk Stosowanych. Podczas Mszy Świętej zostanie poświęcony nowy Sztandar tejże Uczelni.
W imieniu Władz Uczelni i własnym serdecznie zapraszamy studentów, rodziców, wykładowców i sympatyków Uczelni.

7. W Kościele Świętej Rodziny w Pile – we wtorek (4-go października) Msza Święta o godz. 18:00 rozpoczynająca Seminaria Odrodzenia Wiary. W imieniu organizatorów (Parafii i Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”) zapraszamy do uczestnictwa.

8. Zbliża się czas uroczystego świętowania Jubileuszy Małżeńskich w naszej Parafii (16.X.). Czcigodnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie swojej obecności.

9. W przyszłą niedzielę (9-go października) podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 – uroczyste poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych i przekazanie ich swoim dzieciom przez Rodziców.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszki na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec WSD w Koszalinie.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy wiernych z domu przy ul. Medycznej, numery: 22 – 32.

12. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny, Extra Gość Niedzielny – „Dotyk Miłosierdzia”, Mały Gość niedzielny dla dzieci, kalendarze, a także: jest jeszcze kilka egzemplarzy naszej Parafialnej WSPOMOŻYCIELKI. Nadto, polecamy duży wybór różańców dla dzieci i dorosłych oraz kolorowanek związanych z tajemnicami różańca świętego.

13. W minionym tygodniu z naszej Parafii odszedł do Pana śp. Jerzy Nowosad, l. 69 z ul. Wyspiańskiego, śp. Mariusz Zamiatała, l 49, z ul. Grunwaldzkiej, śp. Zbigniew Pretkiel, l. 68, z ul. Medycznej, śp. Stanisław Łukaszewski, l. 83 z ul. Tetmajera.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Piła, 01.10.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz