XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek – rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie
  • w piątek – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień Imienin Ks. Bp.Seniora Tadeusza Werno. W naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie.

2. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. W naszych modlitwach pamiętamy o tym wielkim Chrystusowym dziele w świecie.
Ofiary na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne, za które składamy wdzięczne Bóg zapłać.

3. 28 października (piątek) zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci. W tym dniu wszystkie chętne dzieci przychodzą przebrane za wybranego przez siebie świętego. Po nabożeństwie odbędzie się tradycyjny Bal Wszystkich Świętych w salce, który potrwa do godz. 18-ej

4. Przypominamy, że najbliższy weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszym Dekanacie odbędzie się w Parafii św. Antoniego w Pile, przy ul. Ludowej w dniach 28 – 30 października br.
Zapisy odbywają się online za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej: www.pila.kapucyni.pl. tam też znajdziemy bardziej szczegółowe informacje nt. Kursu, liczba uczestników jest ograniczona.

5. Już dzisiaj informujemy, że uroczystości w dzień Wszystkich Świętych na Komunalnym Cmentarzu w Pile rozpoczną się 1-go listopada o godzinie 14:00 przy bramie głównej.
Natomiast modlitwy za zmarłych na Cmentarzu przylegającym do posesji naszego Kościoła przy ul. Salezjańskiej rozpoczną się bezpośrednio po zakończonej Mszy św. w naszym Kościele o godzinie 15:00 (czyli ok. godz. 16-ej).

6. Tradycją lat ubiegłych w dniach poprzedzających jak i w samą Uroczystość Wszystkich Świętych, na Pilskim Cmentarzu Komunalnym, zbierane są ofiary na rzecz Pilskiego Hospicjum. Stąd 30.10., 31.10., i 1.11. w godzinach od 11:00 do 17:00 na Cmentarzu i przy wszystkich bramach wjazdowych, wolontariusze Pilskiego Hospicjum odpowiednio ubrani i oznakowani identyfikatorem imiennym, będą zbierać ofiary do puszek. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać.

7. Miesiąc listopad jest poświęcony modlitwom za zmarłych. Stąd częściej niż zwykle modlimy się i zamawiamy msze święte za naszych zmarłych.
Przez cały miesiąc o godzinie 17:30 (przed Mszą św.) modlimy się w tzw. Wypominkach.
Polecone przez parafian i wypisane na kartkach zabranych z Kościoła – dusze zmarłych, polecamy Bożemu Miłosierdziu.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy wiernych z domów przy ul. Medycznej, numery: – 43, 44, 45, 47, 49, 50 i 52.

9. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny dla dzieci, kalendarze, a także nowy numer naszej parafialnej WSPOMOŻYCIELKI.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
Śp. Marię Michalczak, l. 78 z ul.Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Piła, 22.10.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz