XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia, we wtorek, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Parafii odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym. Po Mszy o godz. 15-ej wyruszy Procesja na Cmentarz przy posesji naszego Kościoła.
Procesja z modlitwami na Cmentarzu Komunalnym w Pile przy ul. Motylewskiej rozpocznie się przy bramie głównej o godzinie 14:00, a zakończy ok. godz. 15:00 przy Domu przedpogrzebowym po czym rozpocznie się Msza Święta.
Przypominamy, że w dniach 30, 31 października i 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym jest organizowana zbiórka na rzecz Pilskiego Hospicjum. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać.

2. W środę 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte odprawiamy o godz. 06:30, 07:30 i 18:00 (wszystkie z kazaniem).

3. Pragniemy przypomnieć i zachęcić do korzystania z Odpustu Zupełnego i ofiarować go wyłącznie za dusze naszych zmarłych. Odpust możemy uzyskać poprzez nawiedzenie Kościoła lub Kaplicy odmówienie Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo … i Wierzę w Boga Ojca… w dniach od 1-go do 8-go listopada.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada.

  • Pierwszy Czwartek – na Mszę Świetą o godz. 18-ej zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  • Pierwszy Piątek – na Mszę św. o godz. 18-ej zapraszamy Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. zmiana tajemnic. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji 1-szego piątku – od godz. 15:30 do 16:30
  • Pierwsza Sobota – na Mszę św. o godz. 7-ej, zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. cząstka różańca w intencji wynagradzającej.
    W godzinach rannych odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku listopada. Chorzy Księdza Proboszcza będą odwiedzeni w następnym tygodniu, o czym powiadomi telefonicznie.

5. W przyszłą niedzielą na Mszę św. o godz. 9-ej zapraszamy członków Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana Tajemnic.

6. W środę (2.11.), o godz. 19:00 w Kaplicy Akademickiej spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznych, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Katechetkami zorganizowały „Akcję Znicz”. W związku z tym, osoby którym żyje się trudniej i nie mają możliwości zakupienia zniczy na groby bliskich, mogą odebrać znicze (bezpłatnie) w Caritas Parafialnym w najbliższy poniedziałek (31.10) w godzinach od 16:00 do 17:00.

8. Miesiąc listopad jest poświęcony modlitwom za zmarłych. Stąd częściej niż zwykle modlimy się i zamawiamy msze święte za naszych zmarłych.
Przez cały miesiąc o godzinie 17:30 (przed Mszą św.) modlimy się w tzw. Wypominkach.
Polecone przez parafian i wypisane na kartkach zabranych z kościoła – dusze zmarłych, polecamy Bożemu Miłosierdziu.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy wiernych z domów przy Al. Wojska Polskiego, numery: – od 45 do 70.

10. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci (m-c listopad), kalendarze na 2023 r. , a także nowy – ciekawy numer naszej parafialnej WSPOMOŻYCIELKI.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
Śp. Stanisław Kujawa, l. 91 z ul. Słowackiego, pochowany w Parafii Św. Jana Bosko. Wieczny odpoczynek…

Piła, 29.10.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz