XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022 r.

1. Dzisiejsza Niedziela jest przeżywana w Kościele Katolickim w Polsce pod znakiem naszej Solidarności z Kościołem Prześladowanym – głównie na Ukrainie.

2. Naszą modlitwą i składanymi dziś ofiarami do puszki, wspieramy Fundację: Pomoc „Kościołowi w Potrzebie” – promującą to Dzieło.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:

  • w czwartek – Wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej Zakonnicy
  • w piątek – Wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, Dz. i M. Patronki Młodzieży.

4. Przyszła Niedziela – to ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Patronalne Święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia, można uzyskać Odpust Zupełny.

5. Także w przyszłą Niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12:00, modlić się będą z nami Leśnicy i Łowczy z Pilskiej Dyrekcji Lasów Państwowych, prosząc o wstawiennictwo Swojego Patrona – Św. Huberta.

6. Wczoraj, 12.11. – nasza Wspólnota Charyzmatyczna Odnowy w Duchu Św. „Kanaan” obchodziła Jubileusz 35–lecia swojej działalności, w którym uczestniczyli także Księża Opiekunowie z poprzednich lat. Nasze szczere gratulacje i najlepsze życzenia ciągłego wzrastania i rozwoju pod szczególną asystencją Ducha Świętego – Szczęść Boże!

7. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Niedzielnej liturgii.

8. W nadchodzącym tygodniu w sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Hutniczej (cała).

9. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego” z ostatnią płytą, „Małego Gościa”, Kolorowanki dla dzieci i wiele innych pozycji.

10. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, polecanych w tzw. „Wypominkach” – codziennie o godz. 17:30.

Piła, 12.11.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz