II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek (6.12.) – św. Mikołaja Bp. Wszystkim dzieciom życzymy szczególnej opieki Nieba za wstawiennictwem św. Mikołaja, a od ludzi dużo miłości i dobroci.
  • w środę – święto Św. Ambrożego. Bp i DK
  • w czwartek – Uroczystość: Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.
    Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 07:00, 09:00 i 18:00 wszystkie z kazaniem. Jest to Patronalne Święto Wspólnot: „Dzieci Łaski Bożej” i „Ruchu Światło Życie”.
    O godzinie 12:00 – Godzina Łaski, serdecznie zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na Adorację.
    Również w Dolnym Kościele Msza św. o godz. 17:30 w intencjach nadesłanych w ostatnim czasie do Diakonii Modlitwy Domowego Kościoła

2. Dzisiaj o godz. 9:00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych wspominanych w tegorocznych wypominkach.

3. Jutro (5.12.) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8:45 różańcem do siedmiu Boleści a następnie Msza św.

4. W przyszłą Niedzielę 11.12.2022 na wszystkich Mszach św. rozpoczęcie Rekolekcji Adwentowych w naszej Parafii, które trwać będą do środy włącznie.
Na modlitwie wypraszajmy owocność tego świętego czasu dla nas i dla Ojca Rekolekcjonisty. Rekolekcje głosił będzie Ks. Damian Simonicz – Redemptorysta z Warszawy.

5. W dzisiejszą Niedzielę w kościołach naszej Ojczyzny modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół na Wschodzie. Dziś w szczególny sposób pamiętamy o udręczonym wojną kościele na Ukrainie. Stąd hojniejsze dziś ofiary składane do puszki są przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.

6. Przypominamy, że Msze św. Roratnie w naszym Kościele odprawiamy:
– dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30
– dla młodzieży – we wtorki o godz. 7:00
– dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7:00

7. Nadto pragniemy poinformować, że świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w sklepiku parafialnym, a poświęcone opłatki u Pana Andrzeja w zakrystii lub w sklepiku.
Jak już informowaliśmy Caritas naszej Parafii prosi o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych na Święta dla osób, którym żyje się trudniej Za każde wsparcie z góry serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.

8. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Niedzielnej liturgii. W nadchodzącym tygodniu w sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Batorego (cała).

9. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” – już świątecznego.
Nadto serdecznie zachęcamy do lektury naszej parafialnej „Wspomożycielki” przygotowywanej z myślą o wiernych naszej parafii. Ponadto zostało kilka Kalendarzy Adwentowych (dla dzieci), oraz inne ciekawe pozycje, również świąteczne.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
śp. Stanisława Kuczyńskiego, l.81 z ul. Medycznej, śp. Longina Szyszkowicza, l 81 z ul. Mickiewicza, śp. Edwarda Chuchla, l. 85 z ul. Wojska Polskiego, śp. Emilię Wolna, l.73 z ul. Trentowskiego, której pogrzeb będzie we wtorek: godz. 10:00 Msza św., na Cmentarzu o godz. 11:00 i śp. Bogdana Wcisło, l 84. z ul. Makuszyńskiego – pogrzeb w środę (7.12.): godz. 12:00 Msza św., na Cmentarzu o godz. 13:00.
O pokój ich duszy: Wieczny odpoczynek…..

Piła, 3.12.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz