UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022 r.

Misterium Bożego Narodzenia przynosi pokój sercu każdego człowieka. Narodzenie Chrystusa stanowi niewyczerpane źródło Pokoju ofiarowanego nam przez Ojca. Chrystus przynosi, przychodząc do nas, swoją Miłość, aby pokonać naszą rozpacz, zniechęcenia i sprawić, byśmy w Nim pokładali nadzieję. Niech Chrystus stanie się naszą Nadzieją.

Drodzy Parafianie i mili Goście! Pozwólcie, że w ten uroczysty dzień skierujemy do Was najserdeczniejsze życzenia. Niech świąteczna liturgia prowadzi Was do radosnych prawd, do wesela, jakie głoszą wszystkie polskie kolędy. Niech Nowo Narodzony wypełni Wasze serca Pokojem i Dobrocią a nadto udzieli wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Wszystkim, całym sercem – Szczęść Boże!

1. Dzisiaj Msze święte odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym, włącznie z Mszą świętą o godz. 19:00 w kościele akademickim. Nie ma natomiast Mszy o godz. 7:00.

2. Jutro – drugi dzień Świąt (26 grudnia- Święto św. Szczepana Męczennika) – odprawiamy Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy KUL i kształcenie w diecezji.

3. 27 grudnia (wtorek) – Święto św. Jana Ap., Ewangelisty – jednego z patronów naszego miasta Piły. Msza św. o godz. 18:00 w intencji Apostolatu Maryjnego.

4. W piątek (30 grudnia) będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Msze święte odprawiamy o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.
Jest to dzień patronalny Domowego Kościoła. Modlitwą otaczamy Rodziny naszej Parafii

5. W sobotę 31 grudnia o godz. 18:00, zapraszamy na uroczystą Mszę św. kończącą Stary Rok.
Po Mszy św. Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

6. Przyszła niedziela, to pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitwy o Pokój w Świecie. Za publiczne odmówienie lub śpiew hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W tym dniu Msza św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic.

7. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Kościoła i Kaplicy do uroczystości Bożego Narodzenia, składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

  • Dziękujemy Nadleśnictwu Zdrojowa Góra z Panem Nadleśniczym Adamem Standio na czele i Nadleśnictwu Trzcianka – za choinki do naszego Kościoła.
  • Licznej grupie Panów za wydatną pomoc w przygotowaniu Kościoła do Świąt (w ustawianiu choinek). Młodzieży naszej Parafii i innym wspólnotom, w tym ministrantom z Księdzem Patrykiem na czele (odpowiedzialnym za całość świątecznego wystroju Kościoła), dziękujemy za czas i trud włożonej pracy w piękno dekoracji w Kościele.
  • Wszystkim, którzy tak pięknie odpowiedzieli na nasz apel, (w tym Firmie Pana Mariana Madeja) i tak szczodrze składali dary serca dla rodzin, którym żyje się trudniej – w imieniu Caritas naszej Parafii, obdarowanych i własnym – składamy wdzięczne Bóg zapłać!
  • Osobne podziękowania dla Właścicieli i Operatorów Telewizji Asta za przeprowadzenie bezpośredniej transmisji Mszy św. „Pasterskiej” o godz. 22:00 – z myślą o ludziach starszych, chorych i niepełnosprawnych.
  • Ślicznie dziękujemy za pamięć o nas i tak licznie składane i nadsyłane świąteczne życzenia. Naszą wdzięczność wyrażamy, pamiętając w modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny.
  • Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyszli gruntownie posprzątać Kościół i Kaplicę do Świąt. Osobne podziękowanie składamy Pani Ewie za piękne dekoracje kwiatowe naszych Ołtarzy.

8. W przyszłą sobotę do posprzątania Kościoła prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Mickiewicza 97 A, B, C, D.

9. Polecamy prasę katolicką: podwójny nr świątecznego „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł., dla dzieci „Małego Gościa” , nadto polecamy Nowy Świąteczny numer naszej parafialnej „Wspomożycielki.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
śp. Celina Radjusz, l. 85, z ul. Małej, śp. Elżbieta Olszewska, l. 85, z ul. Medycznej, śp. Ryszard Szałach, l. 68. Z ul. Żeromskiego, śp. Maria Tarnowska, l. 76, z Al. Wojska Polskiego, której pogrzeb odbędzie się w dn. 29.12.2022 r., godz, 13:00, w Parafii św. Szczepana w Łobżenicy, śp. Marian Maciuba, l. 78, z ul. Władysława IV – pogrzeb 29.12.2022 r. w Par. św. Jana Bosko w Pile.
O pokój ich duszy: Wieczny odpoczynek…

Piła, 24.12.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz