UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1.01.2023 r. – NOWY ROK

W Nowym Roku, wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia – Bożego błogosławieństwa i opieki NMP Królowej Pokoju. Niech każdy kolejny dzień przeniknięty będzie doświadczeniem Bożej miłości i pragnieniem pełnienia Jego woli.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji żywego Różańca o godz. 9:00, po Mszy św. zmiana tajemnic.
Ofiary składane do puszki – przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Koszalinie.

2. W pierwszy dzień Nowego Roku czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę, jest to dzień modlitwy o Pokój na Świecie, przypominamy, że za publiczne odmówienie lub śpiew hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W poniedziałek (2.01.) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie Różańcem do Siedmiu Boleści o godz. 8:45, następnie Msza św.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia.

 • I czwartek – na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Rozpoczniemy Adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00.
 • I piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele Misyjne.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa – 10 min. przed i w czasie każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie „Opłatkowe” dla członków Żywego Różańca, Straży Honorowej i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Miejsce spotkania – Refektarz plebanijny
  • Informujemy, że po Mszy św. o godz. 12:00 (czyli ok. godz. 12:45), młodzież klas 8 Szk. Podst. Nr 6 wystawi „Jasełka”, serdecznie zapraszamy.
  • O godzinie 15:00 gromadzimy się na Placu Staszica i przyległych ulicach, skąd wyruszy Orszak Trzech Króli. Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych w barwnych strojach (niebieski, zielony i czerwony) do udziału w tym Orszaku. Korony będą rozdawane dzieciom i starszym na Placu Staszica.
   Na zakończenie odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu „Ondraszki”, Konkurs Bożonarodzeniowych Szopek , oraz zapraszamy na smaczne ciasto z gorącą herbatą.
   Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu ciasta (3 – 4 blaszki z naszej Parafii) i łaskawym poinformowaniu Ks. Proboszcza.
 • I sobota – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7:00 a po niej cząstka różańca w tej samej intencji.

5. W tym miesiącu, ze względu na wizytę duszpasterską, nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

6. W najbliższą sobotę do posprzątania Kościoła prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Mickiewicza 99 A, B, C, D, E.

7. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: świątecznego „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa” na m-c styczeń, oraz b. ciekawy Świąteczny numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
śp. Anna Leśniewska, l. 83, z ul. Prusa, śp. Tomasz Gołaszewski, l. 33, z ul. Świteź, śp. Zbigniew Kluska, l. 82, z ul. Żeromskiego, śp. Aleksandra Bryszewska-Iwaszko, l. 78, z ul. Szarych Szeregów, śp. Barbara Jednacz, l.98, z ul. Górnej, której pogrzeb będzie w dn. w dn. 3.01.2023 r. Msza św. godz.11:00, na Cmentarzu o godz. 12:00, Śp. Ryszard Wolski, l. 67, z ul. Żeromskiego, którego pogrzeb będzie 4.01.2023 r, – Msza św. godz. 8:00, na Cmentarzu o godz. 9:00. śp. Dariusz Kosiarski, l. 66, z ul. Tetmajera, którego pogrzeb będzie 4.01.2023 r. Msza św. o godz. 9:00, na Cmentarzu godz. 10:00.

O pokój ich duszy: Wieczny odpoczynek…

Piła, 1.01.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz

W ZWIĄZKU ZE ŚMIERCIĄ PAPIEŻA SENIORA BENEDYKTA XVI, NA PROŚBĘ OJCA ŚW. FRANCISZKA I BISKUPÓW NASZEGO EPISKOPATU, WŁĄCZAMY SIĘ W OGÓLNOKOŚCIELNĄ MODLITWĘ O POKÓJ JEGO DUSZY W KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ DO CZWARTKU (5.01.) WŁĄCZNIE.