II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego Opata
  • w czwartek – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa
  • w sobotę (21.01.) – wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy. Jest to Dzień Babci.

2. W środę (18.01.) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, którego hasłem jest: „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości” (Iz.1,17)
Nabożeństwo Ekumeniczne w naszym mieście odbędzie się 24 stycznia (wtorek) o godz. 19:00 w Parafii św. Jana Bosko – serdecznie zapraszamy.

3. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej organizuje kolejną edycję rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka. W 2023 roku zostaną zorganizowane w dniach 17 – 19 lutego, pod hasłem „Jesteście świątynią Boga”. Rekolekcje odbędą się w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu. Bliższe informacje na ulotkach przy wyjściu z Kościoła.

4. W dniach 20-22.01.2023 r. w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla mężczyzn, pod hasłem: „Duchowy sens cielesności”, które poprowadzi Ks. Prof. Adam Rybicki z KUL, serdecznie zachęcamy.

5. W przyszłą niedzielę ministranci przy wyjściu z Kościoła, będą zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na ich wyjazd do Szczecina. Za okazane zrozumienie i pomoc serdecznie dziękujemy.

6. Serdeczne podziękowanie dla osób, które przygotowały Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Mickiewicza 103 A, B, C, D, E, F.

7. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa” na m-c styczeń, oraz jest jeszcze b. ciekawy Świąteczny numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”. Są też kolorowanki dla dzieci okolicznościowe na Dzień Babci i Dziadka.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
śp. Artur Kościerski, l.45, z ul. Wyspiańskiego; śp. Grażyna Błoch, l. 66, z ul. Kondratowicza, której pogrzeb odbędzie się w dniu 18.01., Msza św. o godz. 11:00, na Cmentarzu o godz. 12:00.
O pokój ich duszy: Wieczny odpoczynek…

Piła, 14.01.2023 r.