IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek – Wsp. Św. Jana Bosko Prezbitera
  • w czwartek, – Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Do Kościoła przynosimy świece, celem ich poświęcenia. Bardzo prosimy o ostrożne obchodzenie się ze świecami, tak aby nie niszczyć siedzisk w ławkach. Przy wejściu do Kościoła w tym celu będą serwetki.
    Msze św. w tym dniu odprawiamy: 6:30, 7:30, 9:00, i 18:00 – wszystkie z kazaniem.
    To Święto jest zarazem ŚWIATOWYM DNIEM ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA KONSEKROWANEGO. W tym dniu osoby konsekrowane odnawiają swoje śluby zakonne. Ofiary do puszki są przeznaczone na Zakony Kontemplacyjne.

2. Świętem MB Gromnicznej kończymy czas śpiewania kolęd. Stąd też rozbierana jest szopka bożonarodzeniowa w Kościele. W naszej świątyni rozbieranie dekoracji bożonarodzeniowych rozpoczniemy w najbliższą sobotę – 4 lutego od godz. 9:00. Bardzo prosimy, kto tylko może niech przyjdzie do Kościoła aby nam pomóc w tym dziele. Odpowiedzialnym za całość jest Ks. Patryk.

3. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy jeszcze dzisiaj do Adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku – po każdej Mszy św.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego.

  • I czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  • I piątek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ, po Mszy zmiana tajemnic.
  • I sobota Msza św. o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic. Ofiary do puszki w tym dniu są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Seminarium Duchownego w Koszalinie.

6. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających w wakacje na pielgrzymkę do Francji, odbędzie się w czwartek 9.02.2023 r. o godz. 18:45 w salce Rady Parafialnej

7. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Mickiewicza Nr 109 A, B, C, D, E, F, G, H, I.

8. Kino „HELIOS” i Wspólnota NAZARET zapraszają chętnych na film p.t.”MEDJUGORIE”, który będzie w środę (1 lutego). Bilety na hasło „Nazaret” w cenie 16,- zł.

9. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c luty, Watykańskie „L’osservatore Romano oraz godne uwagi – na czasie książeczki „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych” – w cenie 5,- zł.
Ponadto NOWY Nr naszej Parafialnej WSPOMOŻYCIELKI, w którym m.in. jest foto-relacja z „Jasełek” w naszym Kościele oraz foto-relacja z Orszaku Trzech Króli w Pile

Piła, 28.01.2023 r.

Ks. Proboszcz
Stanisław Oracz