VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do ufnej modlitwy w tej tak ważnej dla naszego Narodu sprawie oraz do aktów pokuty i składania – odnawiania przyrzeczeń trzeźwości.

2. W tym tygodniu kończy się okres karnawału. W Środę Popielcową, posypaniem głów popiołem wchodzimy w szczególny okres – Wielki Post.
Jest to czas głębokiej refleksji, a także zmiany życia, poprzez wewnętrzną przemianę serca. Pomocą w podjęciu wewnętrznego wysiłku będą nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej nasze uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz bardzo konkretne, nasze osobiste postanowienia.

3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych ale też ograniczamy ilość spożywanego posiłku. W tym dniu nie możemy korzystać z dyspensy, nawet jeśli korzystamy ze zbiorowego żywienia. Zachowując post, w tym duchu wyrzeczenia i ofiary wychowujemy także nasze dzieci.

4. Msze św. w Środę Popielcową odprawiamy o godz.: 6:30, 7:30, 9:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:00 – wszystkie z kazaniem i posypaniem głów popiołem.

5. W piątek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw Drogi Krzyżowej:

  • dla dorosłych o godz. 9:00 i 17:15,
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla młodzieży gimnazjalnej i akademickiej o godz. 19:00

Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami

6. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 dla wszystkich.
Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

7. Ofiary dzisiaj zbierane na tacę, są przeznaczone na budowę Kościołów w Diecezji.

8. W najbliższy piątek o godz. 19:00 rozpocznie się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Młodzież naszego Miasta a szczególnie naszej Parafii serdecznie zapraszamy do tego tradycją już uświęconego czuwania.

9. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Mickiewicza Nr 127, 129, 131 i 133.

10. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c luty, Watykańskie „L’osservatore Romano, jest jeszcze styczniowy Nr naszej Parafialnej WSPOMOŻYCIELKI, w którym są ciekawe artykuły i foto-relacje.
Od Środy Popielcowej polecamy też Zdrapki Wielkopostne.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: ŚP. Kazimiera Banaszkiewicz, l. 84, z ul. Grunwaldzkiej.
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 18.02.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz