I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2023 r.

1. Środą Popielcową w geście posypania głów popiołem, rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do świętowania największych Świąt w Chrześcijaństwie – Wielkanocy. Pomocą w tym względzie będą dla nas Nabożeństwa Pasyjne:

  • Droga Krzyżowa w piątek (dla dorosłych: g. 9:00 i 17:15, dla dzieci: g.16:30,
    dla młodzieży g. 20:00 – w dolnym Kościele)
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00 dla wszystkich.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

2. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota marca.

  • pierwszy czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za już powołanych. Modlitwę rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00. Następnie Msza św. w tej samej intencji, na którą serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami oraz RPSK.
  • pierwszy piątek – spowiedź dla dzieci i młodzieży rozpocznie się o godz. 16:00, następnie o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci.
    UWAGA! tradycyjne nabożeństwo ze zmianą tajemnic Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w piątek 10 marca o godz. 18:00.
  • pierwsza sobota – zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00, w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy św. odmówimy cząstkę różańca.

3. W najbliższą sobotę (4.03) w godzinach rannych – odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.
UWAGA! Ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi w piątek (3.03. – po Drodze Krzyżowej ok. godz. 10:00), natomiast Ks. Patryk o czasie odwiedzin swoich chorych powiadomi osobiście.

4. Sobota – 4 marca Święto św. Kazimierza Królewicza.
W tym dniu odbędzie się uroczysty Ingres Nowego Ordynariusza naszej Diecezji  Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego do Koszalińskiej Katedry.
Sercem i modlitwą otaczamy Pasterza naszej Diecezji, upraszając dla Niego potrzebne łaski.

5. Przyszła Niedziela jest dniem Modlitwy ekspiacyjnej za zabijanie nienarodzonych dzieci.

6. Także w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

7. W sobotę dnia 4 marca w Szkole przy ul. Andersa „Dzień Otwartych Drzwi” w godz. od 10:00 do 13:00. Rodziców zachęcamy do zainteresowania ofertą Księży Salezjanów.

8. Informujemy, że od 24-go lutego w Kinie „HELIOS” jest wyświetlany Film pt. „OPIEKUN”, który poświęcony jest Św. Józefowi i Jego wstawiennictwu. Zachęcamy do obejrzenia.

9. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Mickiewicza Nr 135 A, B, C, D.

10. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c marzec, Watykańskie „L’osservatore Romano,
Polecamy też Zdrapki Wielkopostne, zarówno w sklepiku jak i w koszyczkach przy wyjściu z Kościoła w cenie 4,-zł/szt.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: ŚP. Wacławę Boksz, l. 94, z ul. Hutniczej, ŚP. Marię Paluszkiewicz, l. 91, z ul. Medycznej, ŚP. Brygidę Pawłowską, l. 87, z ul. Kopernika, ŚP. Antoniego Molendę, l. 15, z ul. Kochanowskiego – którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 28.02. Msza św. o godz. 10:00 a na Cmentarzu o godz. 11:00.
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 25.02.2023 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz