II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5.03.2023 r.

1. Trwa Święty czas Wielkiego Postu. W tym okresie w Kościele odprawiane są Nabożeństwa Pasyjne:

  • w piątki Droga Krzyżowa o godz.: 9:00, 16:30 (dzieci), 17:15 i 19:00 (młodzież)
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach, w których uczestnicząc możemy uzyskiwać odpusty, pomagając sobie i zmarłym.

2. Tradycyjnie już w II niedzielę Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku rozważamy temat „z misjonarzami budujemy Kościół”. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią nasze dzisiejsze modlitwy i ofiary składane do puszek są przeznaczone na ten cel.

3. Powiat Pilski oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Pile organizuje Wernisaż Ogólnopolskiej Wystawy Sztuki Współczesnej pt. „Pater Patriae Wyszyński”, której inauguracja będzie miała miejsce 9 marca o godz. 19:00 w Pilskim BWA.
Wystawa ma charakter „Pielgrzymujący” i trwać będzie w Pile do 13.04. br.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej oferty.

4. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej Parafii serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych na Wielkopostne Rekolekcje, które odbędą się w dniach 12.03 – 14.03. w dolnym Kościele. Rekolekcje poprowadzi ojciec Dariusz Cichor – paulin z Warszawy.

5. W poniedziałek (06.03.) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie Różańcem do Siedmiu Boleści o godz. 8:45.

6. W najbliższy piątek (10.03) o godz. 18:00 Msza św. i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

7. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Słowackiego 1 – 33 (domy).

8. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c marzec, Watykańskie „L’osservatore Romano.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał
ŚP. Mieczysławę Feldmann z ul. Tetmajera, której pogrzeb odbył się w piątek w Parafii Ryczywół. Wieczny odpoczynek ………..

Piła, dnia 04.03.2023 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz