V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023 r.

1. Przyszła Niedziela, to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. – święcenie palm. Msza św. o godz. 12:00 (dla dzieci) będzie poprzedzona poświęceniem palm na dziedzińcu Kościoła (przy figurze Matki Bożej Wspomożycielki) i procesją do Kościoła. Po Mszy św., jak co roku Konkurs Palm, w którym biorą udział tylko własnoręcznie wykonane palmy.
Także w przyszłą niedzielę Wspólnota osób niepełnosprawnych „Baranek”, będzie przed Mszami rozprowadzać palemki. Zebrane przy tej okazji ofiary, są przeznaczone na integracyjny wyjazd w okresie wakacji.

2. W przyszłą Niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje w naszej Parafii, które trwać będą do wtorku włącznie. Tym razem głoszącym nauki rekolekcyjne będzie Ks. Dr Marek Zołoteński (z Diecezji Świdnickiej). Bliższy plan Rekolekcji dla dorosłych i dzieci zostanie podany w przyszłą Niedzielę. Na modlitwie wypraszajmy moce Ducha Św. dla Ojca Rekolekcjonisty.

3. W najbliższy piątek – 31 marca, o godz. 19:00 spod Kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Browarnej wyruszy tradycyjna Ogólnopilska Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zakończenie na Pl. Zwycięstwa przy Figurze św. Jana Pawła II. Wiernych naszej Parafii serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym publicznym wyznaniu wiary.
Zamiast Drogi Krzyżowej o godz. 19:00, młodzież naszej Parafii włącza się w to miejskie nabożeństwo.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca kwietnia. Msza św. o godz. 7:00 rano w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji.

5. W przyszłą Niedzielę Msza św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic. Ofiary składane w tym dniu do puszek są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

6. W środę (29.03.) po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.

7. 24 godzinne rozważanie Męki Pańskiej odbędzie się w dniach 30 – 31.03.2023 r.. Rozpoczęcie Mszą św. 30.03. o godz. 17:00 i zakończenie również Mszą św. 31.03. o godz.17:00.

8. Przy wyjściu z Kościoła są wystawione „Torby Miłosierdzia”, do których (w miarę swoich możliwości), prosimy o dary serca na zbliżające się Święta dla rodzin, którym żyje się trudniej. Za okazywane zrozumienie i pomoc, z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać.

9. Odwiedziny chorych w domach na zbliżające się Święta Wielkanocne, będą w Wielkim Tygodniu, o czym przypomnimy w przyszłą Niedzielę.

10. Liceum Ogólnokształcące Ks. Salezjanów przy ul. Dembowskiego 4, otwiera nabór uczniów na nowy rok szkolny 2023/2024. Zachęcamy do skorzystania z oferty.

11. Nauka przed Chrztem dzieci na Wielkanoc dla rodziców i chrzestnych, odbędzie się w piątek (31.03.) o godz. 19:00 w Kaplicy św. Maksymiliana.

12. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Słowackiego 16 (wieżowiec)

13. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c kwiecień, oraz „paschaliki”.

14. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
ŚP. Teresa Szyszka, l. 85 z ul. Staromiejskiej, ŚP. Anna Kuklińska, l. 77 z ul. Traugutta – pogrzeb odbył się w Św. Rodzinie
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 25.03.2023 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz