NIEDZIELA PALMOWA 2.04.2023 r.

Przed nami najważniejszy Tydzień Roku – WIELKI TYDZIEŃ. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku, bowiem te święte dni przypominają i uobecniają w liturgii najważniejsze wydarzenie zbawcze. Świętowanie PASCHY – WIELKANOCY zaczyna się w Wielki Czwartek – Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej. Chciejmy zatem tak pokierować swoimi zajęciami, aby większość spraw dotyczących świątecznego stołu i prac domowych zostało wykonanych do czasu Wielkoczwartkowej Mszy św. wieczornej. Już dzisiaj pomyślmy o czasie na medytację Męki Zbawiciela, na odprawienie Drogi Krzyżowej, Adorację.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Msza św. z procesją o godz. 12:00 rozpocznie się na dziedzińcu Kościoła przy Figurze NMP Wspomożycielki Wiernych. Po tej Mszy św. tradycyjny konkurs palm własnoręcznie wykonanych.

2. Z inicjatywy Papieża Jana Pawła II od 1986 roku w Niedzielę Palmową przeżywamy organizowane na poziomie Diecezji Światowe Dni Młodzieży. Pamiętajmy o młodych w naszych modlitwach.
W dzisiejszą Niedzielę przypada 18 – ta Rocznica odejścia do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II. W całej Polsce, w wielu parafiach i nie tylko organizowane są nabożeństwa, koncerty i marsze poświęcone Wielkiemu Papieżowi.
W naszej Parafii zapraszamy na godz. 21:00 na Apel Jasnogórski poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

3. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w Parafii dla dorosłych i dzieci.
Serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę – Ks. Marka Zołoteńkiego i życzymy Mu Mocy i Światła Ducha Świętego oraz dobrego samopoczucia pośród nas.
Plan Rekolekcji

4. Dzisiaj o godz. 17:00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym.

5. W dzisiejszą Niedzielę Wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiara i Światło” rozprowadza własnoręcznie wykonane Palmy. Nabycie ich jest materialnym wsparciem letniego wyjazdu tej Wspólnoty, Bóg zapłać.

6. Od Wielkiego Czwartku nie ma Mszy św. rannych, aż do Wielkiej Niedzieli.

7. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna w Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę w godz. od 16:00 do 17:30. W Wielką Sobotę – nieczynna.

8. Nabożeństwa Świętego Triduum Paschalnego – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – w naszym Kościele będą odprawiane o godz. 19:00.

9. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

10. WIELKI PIĄTEK – o godz. 15:00 (Godzina Konania Pana Jezusa na Krzyżu) w naszym Kościele DROGA KRZYŻOWA –dla wszystkich.
W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. Powstrzymujemy się od spożywania nie tylko pokarmów mięsnych, ale także zdecydowanie ograniczamy ilość spożywanego posiłku.
W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie 15 minut przed wieczornym Nabożeństwem.

11. WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów w Kościele w godzinach od 10:00 do 15:00 z częstotliwością co pół godziny. Ta okoliczność będzie stwarzała nam okazję do osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa. Pamiętajmy o tym i przypominajmy swoim dzieciom.
Święcenie pokarmów na Osiedlu Gładyszewo w Wielką Sobotę o godz. 12:00 przy posesji Państwa Czebreszuk.
W Wielką Sobotę na Wieczorną Liturgię przynosimy świece od chrzu św., I Komunii św., W tym dniu podczas Liturgii odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
Porządek Adoracji Pana Jezusa w Grobie – dla dzieci, młodzieży wspólnot i grup modlitewnych – w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie podany dzieciom i młodzieży w czasie Rekolekcji oraz wywieszony w przedsionkach Kościoła.

12. WIELKA NIEDZIELA – czuwanie rozpoczniemy o godzinie 5:00 rano. O godz. 6:00 – Procesja Rezurekcyjna a po niej Uroczysta Msza Święta. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 rano a pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Rezurekcja będzie transmitowana na żywo przez TV ASTA.

13. Odwiedziny chorych na Święta z okazją do spowiedzi św. będą w Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych.

14. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do niedzielnej liturgii.
Wyjątkowo w najbliższą środę na godz. 15:00 zapraszamy do gruntownego sprzątania Kościoła i Kaplicy na Święta. W tym celu zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 18, 20, 22. Nadto prosimy każdego, kto tylko może i ma dobrą wolę o pomoc w sprzątaniu.

15. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c kwiecień, a także książki proponowane przez Ojca Rekolekcjonistę.

16. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
ŚP. Walenty Markiewicz, l. 66 z ul. Rubinowej, ŚP. Łukasz Plicht, l. 42 z ul. Roosevelta, Śp Krystyna Czajkowska, l. 82 z ul. Krasińskiego, której pogrzeb będzie w Wielką Środę: Msza św. o godz. 11:00, cmentarz godz. 12:00.
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 01.04.2023 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz