NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 9.04.2023 r.

Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze wszędzie i do każdego z nas. Niech ona będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem w wieczności.
Wszystkim naszym Parafianom i zacnym, miłym Gościom życzymy:
aby przeżywając te Święta wierzyli, że Pan rzeczywiście Zmartwychwstał, że jako Zmartwychwstały żyje i jest pośród nas. Niech ta prawda przenika nasze wnętrza i wkracza w nasze codzienne życie.
Życzymy również wiele serdecznych, podniosłych i radosnych chwil przeżywanych w gronie najbliższych, gości i przyjaciół. Szczęść Boże!

1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i kształcenie w Diecezji.
Kancelaria Parafialna nieczynna.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Odpust w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie.
W tym dniu przypada także Święto Patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszki na cele charytatywne w Parafii i w Diecezji.

4. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Liturgii Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalnego. Słowa szczerej wdzięczności Ks. Proboszcz kieruje w stronę Księży Wikariuszy, Siostry Zofii i Pań Katechetek. Serdecznie dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, którzy pod okiem Ks. Patryka pięknie i z zaangażowaniem uczestniczyli w celebracjach Liturgii Wielkiego Tygodnia.
Ślicznie dziękujemy Scholi Młodzieżowej i innym osobom z poza scholi za przygotowanie pod kierunkiem Pani Aleksandry pięknego śpiewu podczas Liturgii Triduum Paschalnego. Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Pana Krzysztofa – Organisty i Pana Andrzeja –Zakrystianina.
Pięknie dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym z Ks. Opiekunem za przygotowanie Grobu Pańskiego a Rodzicom Ministrantów, Lektorów z Ks. Patrykiem na czele za przygotowanie „Ciemnicy”.
Dziękujemy także parafianom za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty dekorujące Grób Pański i ołtarze.

5. W imieniu Caritas i całej Parafii pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pięknie odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych dla rodzin, którym żyje się trudniej. Za każdy ofiarowany produkt w imieniu obdarowanych i własnym serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać!

6. Słowa serdecznego podziękowania składamy wielu Parafianom, Urzędom, Instytucjom, Uczelniom, Parlamentarzystom i osobom prywatnym za okazaną życzliwość, pamięć i składane nam Księżom i S. Zofii świąteczne życzenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie.
Osobne podziękowanie dla Właścicieli i Operatorów TV Asta za bezpośrednią transmisję Mszy Świętej Rezurekcyjnej z naszej Kolegiaty.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w gruntowne sprzątanie Kościoła i Kaplicy na Święta. W sposób szczególny pragniemy podziękować za wielki trud włożony w przygotowanie i piękne udekorowanie ołtarzy w Kościele Pani Ewie i Pani Joannie.

8. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Świątecznego Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c kwiecień, a także naszej Parafialnej Świątecznej „Wspomożycielki” – w cenie 7,- zł

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
ŚP. Krystyna Sokołowska, l. 73 z ul. Medycznej, ŚP. Ewa Anioł, l. 61 z ul. Słowackiego, ŚP. Gertruda Kulawik, l. 76 z ul. Żeromskiego, ŚP. Stanisław Guzik, l. 58 z ul. Hutniczej – pogrzeb we wtorek 11.04. o godz. 12:00 w Trzciance, ŚP. Ryszard Gumiela, l. 66 z ul. Połabskiej – pogrzeb w środę 12.04., Msza św. o godz. 11:00 na Cmentarzu o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 8.04.2023 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz