2 NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16.04.2023 r.

OGŁOSZENIE KANDYDATA DO ŚWIĘCEŃ PREZBITERIATU:

MICHAŁ BURZYŃSKI, z Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile, diakon Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, pragnie przyjąć ŚWIĘCENIA PREZBITERIATU. Kandydata polecamy modlitwom wiernych.
Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniło by Kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteriatu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym Ks. Proboszcza. Należy przy tym pamiętać, że rzucanie na kogokolwiek niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem.

1. Dzisiejsza Niedziela w liturgii Kościoła z ustanowienia Ojca Św. Jana Pawła II (od 2002 r.) – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzień ten zarazem jest patronalnym świętem Caritas. Modlimy się i ofiarą wspieramy wszystkie dzieła miłosierdzia podejmowane z myślą o dobru drugiego człowieka. Dzisiejsze ofiary do puszki są przeznaczone na cele charytatywne w Diecezji i w Parafii.
Dzisiejszą Niedzielą również rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, który winien być naznaczony uczynkami dobra. Za każdą życzliwość – wdzięczne Bóg zapłać!

2. W ramach zapowiadanego wcześniej Tygodnia dla Rodziny zapraszamy w przyszłą Niedzielę (23.04.) na Koncert Izabeli Laskowskiej i Krzysztofa Antkowiaka w naszym Kościele o godz. 19:00. Szczegóły na plakatach w przedsionkach Świątyni.

3. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (22.04.) w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 18

4. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Świątecznego Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c kwiecień, a także świąteczne wydanie naszej Parafialnej „Wspomożycielki” – w cenie 7,- zł.

5. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
ŚP. Elżbieta Rutkowska, l. 70 z ul. Wyspiańskiego, ŚP. Łukasz Winiecki, l. 39, ŚP. Kazimierz Komorowski, l. 76 z ul. Żeromskiego.
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 15.04.2023 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz