4 NIEDZIELA WIELKANOCY – 30.04.2023 R. NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, który jest Patronem Kościoła Akademickiego (Dolnego Kościoła).
Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele oraz za już powołanych (naszych Kleryków).

2. W poniedziałek rozpoczyna się m-c Maj. To najpiękniejszy miesiąc roku, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Maryi. Zwyczajem lat ubiegłych przez cały miesiąc gromadzimy się o godz. 20:00 w Kaplicy św. Maksymiliana na Apelu Jasnogórskim. W każdą niedzielę maja o godz. 21:00 jest Apel Jasnogórski na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – dla mieszkańców całej Piły. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych, tradycją uświęconych Maryjnych Nabożeństwach.
Od poniedziałku (1 maja) rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe w naszej Parafii:

  • w niedzielę i święta o godz. 17:30 dla wszystkich
  • dla dzieci codziennie o godz. 17:00 (począwszy od 8 maja)
  • dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

3. W liturgii Tygodnia obchodzimy:
– poniedziałek (1.05.) Wsp. św. Józefa Rzemieślnika. Modlimy się za ludzi pracy, za pracodawców i poszukujących pracy.
– w środę (3.05.) Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu odnawiamy Milenijny Akt Oddania Polski w Niewolę Maryi. Msze święte odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym.
Odpust w Parafii pod wezwaniem MB Królowej Polski przy ul. Podchorążych.
Suma Odpustowa o godz. 12:00.
Z racji uroczystości Maryjnej i Narodowej na dzień 2 i 3 maja dekorujemy nasze domy flagami narodowymi i Maryjnymi.
– w czwartek (4.05.) – Wsp. Św. Floriana Męczennika – patrona strażaków.
– w sobotę (6.05.) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca Maja.

  • I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.
  • I piątek – Msza o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ, po Mszy zmiana tajemnic.
    Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży będzie w tym dniu od godz. 16:00. do 17:00 (wyjątkowo w Kaplicy św. Maksymiliana ).
  • I sobota – Msza św. o godz. 7:00 rano w int. Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

UWAGA!
Odwiedziny chorych z racji I piątku maja odbędą się w sobotę (6.05.) po spowiedzi dzieci pierwszokomunijnych (około godz. 11:30)

W niedzielę (7.05.) wyjątkowo Msza św. w int. Żywego Różańca będzie odprawiona o godz. 7:00 rano, a po niej zmiana tajemnic.
W tym dniu ofiary do puszki są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec WSD w Koszalinie.

5. Przyszła niedziela (7.05) w naszej Parafii będzie przeżywana pod znakiem Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 10:00 pierwsza grupa dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 6 przyjmie Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca.
Pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (6.05.) od godz. 10:00.
Zaproszenie do spowiedzi świętej kierujemy także do rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i bliskich. Sercem i modlitwą otaczamy wszystkich przygotowujących się do tej uroczystości.

6. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (06.05.) Kościół i Kaplicę do Niedzieli i uroczystości Pierwszokomunijnych przygotowują Rodzice dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 6.

7. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c maj, a także kilka egzemplarzy naszej Parafialnej „Wspomożycielki”

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg powołał ŚP. Ryszarda Steinke, l. 74 z ul. Tetmajera
Wieczny odpoczynek…

.
Piła, dnia 29.04.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz