5 NIEDZIELA WIELKANOCY – 07.05.2023 R.

1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w naszej Parafii pod znakiem Pierwszej Komunii Świętej Podczas Mszy św. o godz. 10:00 dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 6 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca. Sercem i modlitwą otaczamy te dzieci oraz ich Rodziny.

2. W przyszłą Niedzielę także o godz. 10:00, dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 7 będą miały Uroczystość I Komunii Świętej. Wszystkich bardzo prosimy aby ten czas przygotowania dzieci i ich rodzin do I Spowiedzi i Komunii Świętej, był czasem szczególnej bliskości i miłości Boga.

3. W ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci przychodzą na swoje Nabożeństwo o godz. 17:00. Wszystkie dzieci zachęcamy do licznego uczestnictwa.

4. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci jutro (poniedziałek) – rozpoczęcie Różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 8:45.

5. W najbliższą sobotę (13.05.) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu. Rozpoczęcie o godz. 10:00.

6. W liturgii Tygodnia obchodzimy:

  • poniedziałek (08.05.) Uroczystość św. Stanisława Bp i Męczennika, głównego Patrona Polski.

7. W sobotę (13.05.) w naszej Parafii I Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Uroczystą Mszą Św. o godz. 18:00 z kazaniem Maryjnym a następnie czuwanie modlitewne (indywidualne) przed Figurą MB Fatimskiej. O godz. 20:00 – wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i powrót ul. Złotą do Kościoła. Zakończenie Procesji Apelem Jasnogórskim w Kościele.
Figurę Matki Bożej niosą:

I. Żywy Różaniec,
II. Wspólnota Emmanuel z Grupą Biblijną
III. Odnowa w Duchu Świętym i Caritas
IV. Domowy Kościół
V. Służba Liturgiczna Ołtarza – Lektorzy

Na Procesję zabieramy : Różaniec, teksty pieśni Fatimskich i lampiony (w razie braku, można nabyć w Sklepiku.
Na trasie przejścia Procesji, prosimy udekorować nasze okna na znak wiary i miłości do Matki Najświętszej..
Odpowiedzialnym za całość Nabożeństwa w Kościele i Procesję Fatimską jest Ks. Andrzej Jarzyna.

8. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz naszego Seminarium Koszalińskiego.

9. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (13.05.) Kościół i Kaplicę do Niedzieli i Uroczystości Pierwszokomunijnych przygotowują Rodzice dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 7.

10. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c maj, a także kilka egzemplarzy naszej Parafialnej „Wspomożycielki” i bezpłatny Nr „Dobrych Nowin” – Nr Nadzwyczajny.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ŚP. Mariana Falkowskiego, l. 84 z ul. Mickiewicza, ŚP. Urszulę Balik-Sammer, l. 72 z ul. Reymonta, ŚP. Ryszarda Grzegorczyk, l. 93 z ul. Orzeszkowej, ŚP. Stefanię Radecką, l. 70 z ul. Medycznej, – pogrzeb odbył się w Parafii Róża Wielka, ŚP. Mariana Kruszewskiego, l. 71 z ul. Partyzantów – pogrzeb będzie jutro (8.05) w Miastku, i ŚP. Sławomira Bukłaha, l. 56 z ul. Medycznej , którego pogrzeb będzie we wtorek (9.05) – Msza św. godz. 12:00, na Cmentarzu o godz. 13:00.
Wieczny odpoczynek…

.
Piła, dnia 06.05.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz