VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 14.05.2023 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:00 kolejna grupa dzieci kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 7 przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca.
Sercem i modlitwą otaczamy te dzieci oraz ich rodziny.
W ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci przychodzą na swoje Nabożeństwo o godz. 17:00. Wszystkie dzieci zachęcamy do licznego uczestnictwa.

2. Natomiast w przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9:00 dzieci klas czwartych ze Szkół Podstawowych nr 6 i nr 7 przeżywać będą pierwszą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Św.
Spowiedź św. przed tą Uroczystością dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa będzie w piątek 19.05. od godz. 15:30 do 17:00.

3. W najbliższą sobotę (20.05.) o godz. 11:00, w Koszalińskiej Katedrze Ks. Bp Ordynariusz Zbigniew Zieliński udzieli Święceń Kapłańskich naszemu Diakonowi Michałowi Burzyńskiemu.
Ksiądz Michał swoją Prymicyjną Mszę Świętą w naszej Parafii odprawi w dzień Odpustu Parafialnego w przyszłą Niedzielę o godz. 12:00. Wcześniej o godz. 11:30 wyruszy Procesja z domu rodzinnego w stronę Kościoła.
Niedziela ta jest zarazem dokładnie 23. Rocznicą Konsekracji naszej Świątyni.
Modlitwą towarzyszymy i wspieramy Ks. Diakona Michała, który rozpoczyna tygodniowe Rekolekcje przed Święceniami.

4. Najbliższy Weekendowy Kurs Przedmałżeński dla młodzieży naszego Dekanatu odbędzie się w Parafii św. Antoniego w dniach od 19.05. do 21.05. br.
Zapisy odbywają się online za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej: pila.kapucyni.pl Tam też znajdziemy bardziej szczegółowe informacje na temat Kursu. Liczba uczestników jest ograniczona.

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (15.05.) wspomnienie Św. Zofii. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Siostra Zofia.
  • we wtorek (16.05.) – Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, patrona Polski.
    W tym dniu Imieniny obchodzi P. Andrzej nasz Zakrystianin i Nadzwyczajny Szafarz Sakramentu. Już dzisiaj życzymy drogim Solenizantom dobrego zdrowia, błogosławieństwa Nieba i nieustającej opieki św. Patronów.

6. W piątek (19.05) rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. A wśród nich Rodzicom dzieci klas III ze Szk. Podst. Nr 7. Osobne podziękowanie dla Pani Ewy – Szefowej Caritasu i Pani Asi z Paniami Katechetkami za piękne dekoracje kwiatowe w Kościele.
W najbliższą sobotę (20.05.) Kościół i Kaplicę do Niedzieli i Uroczystości Rocznicowych przygotowują Rodzice dzieci klas IV ze Szkół Podstawowych Nr 6 i 7.

8. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c maj, a także kilka nowych pozycji książkowych.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ŚP. Halina Muszczyk, l 88 z ul. Kondratowicza, której pogrzeb będzie we wtorek (16:00), Msza św. o godz. 12:00, na Cmentarzu o godz. 13:00, ŚP. Grażyna Szmurło, l. 73 z ul. Wojska Polskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek (15.05) Msza św. o godz. 12:00 na Cmentarzu o godz. 13:00, ŚP. Wanda Przywarczak, l. 88 z ul. Rubinowej, której pogrzeb odbył się w sobotę w Budzyniu.
Wieczny odpoczynek…

.
Piła, dnia 13.05.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz