NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.
Za udział w publicznym śpiewie „O Stworzycielu Duchu Przyjdź…” można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w środę (31.05.), Święto Nawiedzenia NMP
  • w czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w sobotę, Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota czerwca

  • I czwartek, modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz członków RPSK. Rozpoczęcie Adoracją o godz. 17:00.
  • I piątek, Msza o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ., po Mszy św. zmiana tajemnic.
  • I sobota, Msza św. o godz. 7:00 w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy a po niej cząstka różańca w tej samej intencji.
    W tym dniu w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach z posługą Kapłańską z racji I piątku miesiąca

5. W najbliższą środę (31.05.) zakończenie Nabożeństw Majowych dla dzieci i dorosłych oraz codziennych Apeli Jasnogórskich. Serdecznie dziękujemy szczególnie dzieciom i ich Katechetom za piękny udział w tych Maryjnych Nabożeństwach.
Od 1 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej Parafii odprawiamy:

  • w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy św, wieczornej ok. godz. 18:30,
  • w niedziele i święta o godz. 17:30.

6. Przyszła Niedziela, to Uroczystość Najświętszej Trójcy a zarazem I Niedziela czerwca.
Na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy Żywy Różaniec, po Mszy św. zmiana tajemnic.
Od niedzieli Trójcy Świętej pozostał dla nas katolików jeszcze tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego o „Komunii Świętej Wielkanocnej”.

7. W czwartek (1.06.) przypada Dzień Dziecka. Serdeczną modlitwą a nade wszystko miłością otaczamy wszystkie dzieci, polecając ich przyszłość opiece Matki Najświętszej.

8. W najbliższy piątek w Regionalnym Centrum Kultury o godz. 19:00 odbędzie się specjalny Koncert Marcina Stycznia z Zespołem poświęcony w Hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Hasłem Koncertu jest „Pieśń o Bogu Ukrytym”, którego patronem i organizatorem jest nasz Poseł ziemi Pilskiej – Grzegorz Piechowiak.

9. Parafia p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Pile (Zielona Dolina) zaprasza na Festyn z okazji 30 – lecia Parafii, który odbędzie się w przyszłą Niedzielę w godzinach od 13:30 do 19:00 na placu przy budującym się Kościele.

10. Duszpasterstwo Akademickie i Domowy Kościół zapraszają do Centrum Powiatowego „Iskra” przy ul. Kilińskiego 12, na spotkanie pt. „Antykoncepcja a zdrowie człowieka” oraz „Naturalne Planowanie Rodziny”. Szczegóły na plakacie.

11. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (03.06.) Kościół i Kaplicę do Niedzieli przygotowują mieszkańcy domów przy ul. Słowackiego 24 i 26.

12. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny na m-c czerwiec oraz nowy Numer naszej Parafialnej Wspomożycielki.

13. W minionym tygodniu z naszej Rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ŚP. Grażynę Pawłoszek, l 62 z ul. Słowackiego.
Wieczny odpoczynek….

Piła, dnia 27.05.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz