XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9.07.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek  (11.07.) – Święto. Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy
  • w środę  (12.07.) –  wsp. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika
  • w czwartek (13.07.) – wsp. Św, Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w sobotę (15.07.) – wsp. Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła

2. W czwartek (13.07.) w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie.
Rozpoczęcie Uroczystą Mszą Św. o godz. 18:00 z kazaniem Maryjnym a następnie czuwanie modlitewne (indywidualne) przed figurą MB Fatimskiej.  O godz. 20:00 wyruszy Procesja Fatimska.  Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i powrót ul. Złotą do Kościoła. Figurę Matki Bożej niosą:
I Żywy Różaniec
II Wspólnota Emmanuel z Grupą Biblijną
III Odnowa w Duchu Świętym
IV Domowy Kościół
V. Służba Liturgiczna Ołtarza – Lektorzy
Na Procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony (gdy brak – można nabyć w sklepiku). Na trasie przejścia Procesji, prosimy udekorować nasze okna na znak wiary i miłości do Matki Najświętszej.
Odpowiedzialnym za całość Nabożeństwa w Kościele i Procesję Fatimską jest Ks. Patryk.

3. Osoby pragnące przyjąć Szkaplerz, zapraszamy w sobotę (15 lipca) na Mszę św. o godz. 18:00, po której odbędzie się obrzęd poświęcenia i nałożenia Szkaplerzy oraz krótkie dziękczynienie wszystkich noszących Szkaplerz. Szkaplerz możemy mieć wykonany z płótna lub medalik. Maryja obiecała, że osoby noszące Szkaplerz i w nim umierające nie zaznają ognia piekielnego. Do zobowiązań należy nieustanne noszenie Szkaplerza i odmówienie codziennie wybranej modlitwy w intencji Karmelu.

4. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (15.07.) w tej samej sprawie prosimy  mieszkańców  domów przy ul. Tetmajera 6.

5. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w którym jest kilka b. ciekawych artykułów, wakacyjny „Mały Gość” oraz nowy lipcowy numer naszej parafialnej WSPOMOŻYCIELKI.

6. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP, Doroteusz Pryszcz, l. 75 z Zawady. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 08.07.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz