XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (31.07.) – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera
  • we wtorek (01.08.) – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego Bp i Doktora Kościoła. Jest dzień ziemskich Imienin naszego Ks. Kard. Ignacego Jeża. W modlitwach pamiętajmy o Jego duszy.
  • w piątek (4.08.) – Wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya Prezbitera – patrona Proboszczów.

2. We wtorek (01.08.) Mszą św. o godz. 12:00 w Skrzatuszu rozpocznie się 41 Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Złotej Grupy. Osoby, które zgłaszały chęć przyjęcia Pielgrzymów na noc, proszone są o podjechanie pod Kościół pw. Św. Jana Bosko w Pile około godz. 18:00.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca sierpnia:

  • w I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania . Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.
  • w I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ, po Mszy zmiana tajemnic. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie w tym dniu od godz. 17:30 do 18:00.
  • w I sobotę – Msza św. o godz. 7:00 w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy a po niej cząstka różańca w tej samej intencji.

4. W przyszłą Niedzielę Msza o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic.
Ofiary do puszki w tym dniu są przeznaczone na pokrycie zobowiązań wobec Seminarium Duchownego w Koszalinie.

5. We wtorek (01.08.) rozpoczyna się miesiąc sierpień, który tradycyjnie w Kościele jest miesiącem intensywniejszej modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Pamiętajmy o tej intencji i wszystkich uzależnionych.

6. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (05.08.) w tej samej sprawie prosimy  mieszkańców  domów przy ul. Tetmajera 14 i 16.

7. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w którym jest kilka b. ciekawych artykułów, wakacyjny „Mały Gość” oraz jest jeszcze lipcowy numer naszej parafialnej WSPOMOŻYCIELKI.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
śp. Danutę Magnucką l. 62 z ul. Kondratowicza, śp. Waldemara Eichstaedta, l. 61 z ul. Hutniczej. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 29.07.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz