XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023 r.

1. Dzisiaj kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. czuwanie modlitewne w ciszy. O godz. 20:00 wyruszy Procesja Fatimska. Trasa Procesji:
ul. Złota, Orzeszkowej deptak koło InterMarche, Słowackiego, chodnik między blokami Mickiewicza 101 i 103 i powrót do Kościoła. Procesję kończymy Apelem Jasnogórskim.
Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą:
– Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu Świętym, Kościół Domowy, Mężczyźni, Lektorzy.
Na Procesję zabieramy lampiony, różaniec i teksty pieśni fatimskich. Na trasie przejścia Procesji prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań na znak wiary i miłości do Matki Najświętszej. Za całość Nabożeństwa w Kościele i Procesję odpowiada Ks. Proboszcz.

2. Pielgrzymka naszej Diecezji w dniu dzisiejszym dociera na Jasną Górę. W duchowy sposób łączymy się z pątnikami i prosimy Boga o szczęśliwy powrót do domów.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w poniedziałek (14.08.) – Wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera
i Męczennika, Patrona Diecezji i naszej Kaplicy.
– w czwartek (17.08.) – Wspomnienie Św. Jacka, Prezbitera

4. We wtorek (15.08.) – Uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
Msze św. w tym dniu odprawiane są w porządku niedzielnym, po każdej Mszy św.
błogosławić będziemy przyniesione zioła i kwiaty.
W tym dniu odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską a także w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu – uroczystość Odpustowa. Taca z tego dnia jest przeznaczona na tzw. „Cathedraticum” – czyli utrzymanie Koszalińskiej Katedry.

5. Na Apel Konferencji Episkopatu Polski dzień 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Kościele w Polsce będzie dniem Solidarności ze Słowenią, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi w historii kraju (2/3 pod wodą). Naszymi modlitwami i składanymi w tym dniu ofiarami do puszki wspieramy poszkodowanych tym kataklizmem. Prosząc o zrozumienie, dziękujemy za wsparcie.

6. Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza Zbigniewa Zielińskiego z dniem 26 sierpnia 2023 roku kończy w naszej Parafii pracę duszpasterską Ks. Andrzej Pawłowski.
Za pięcioletnią pracę na rzecz Parafii – dziękujemy. Okazją do wyrażenia wdzięczności będzie Msza św. w przyszłą Niedzielę o godz. 10:30, na którą serdecznie zapraszamy.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. Przyszło wyjątkowo dużo ludzi. W najbliższą sobotę (19.08.) w tej samej sprawie prosimy  mieszkańców  domów przy ul. Tetmajera 24 i 26.

8. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, parafialna WSPOMOŻYCIELKA.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał śp. Zofię Słomian, l. 97, z ul. Kraszewskiego. Wieczny odpoczynek…