XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.09.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca września. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania.

2. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Jak co roku przychodzimy w tym dniu do Kościoła na Mszę św. o godz. 8:00 – prosząc Boga o błogosławieństwo w nauce. W czasie Mszy św. będzie także okazja do spowiedzi św.

3. We wtorek (05.09.) Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8:45
Różańcem do Siedmiu Boleści, następnie Msza św. w int. Członków Apostolstwa.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia w piątek (8.09) obchodzimy Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej)

5. Stowarzyszenie „Pilscy Patrioci wraz z Instytutem Pamięci Narodowej i Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, zapraszają na Ogólnopolski Kongres „Dekada Wyklętych”, który odbędzie się w dniach 4-5 września br. W Hotelu „Gromada” w godz. od 10:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach w przedsionkach Kościoła.

6. Stowarzyszenie „Donna Europa” działające w Pile serdecznie zaprasza na darmowy III Piknik Zdrowia, który odbędzie się na terenach Akademii Nauk Stosowanych (PWSZ) w przyszłą sobotę (9.09.). Bliższe informacje na stronie internetowej Stowarzyszenia.

7. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w dniu dzisiejszym na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Diecezjalnego Seminarium w Koszalinie.

8. Już dzisiaj informujemy, że 16 września (w sobotę) będzie kolejny Dzień Młodych
w Skrzatuszu, który poprzedza doroczne uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej
Bolesnej. Zainteresowaną młodzież prosimy o zgłoszenie się celem zapisu do Ks. Patryka.
Natomiast na niedzielne Uroczystości Odpustowe w dniu 17.09. jest organizowany autokar z Piły. Zapisy w Zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę (10.09) w miejscowości Markowa odbędą się Uroczystości Beatyfikacyjne Rodziny ULMÓW, którzy w czasie II wojny światowej ratując Żydów zostali zamordowani przez Niemców za ten szlachetny czyn. Bezpośrednia transmisja z tych uroczystości będzie w Telewizji Polskiej.

10. W środę (6.09.) Kino „HELIOS” zaprasza o godz. 19:30 na pokaz Filmu pt. „ULMOWIE BŁOGOSŁAWIONA RODZINA”. Bilety na hasło „Nazaret” w cenie 16 zł.

11. Taca z przyszłej Niedzieli jest przeznaczona na Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu.

12. Paniom: Ewie Wnuk i Sylwii Chyła naszym byłym Katechetkom serdecznie dziękujemy za Ich kilkunastoletnią piękną i pełną poświęcenia pracę na rzecz dzieci i Parafii. Nasze wdzięczne Bóg zapłać!

13. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali kościół
i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla trzech par nowożeńców za dekoracje kwiatowe. W najbliższą sobotę (09.09.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 17 i 19

14. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i wiele ciekawych pozycji książkowych.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
śp. Annę Pęcherzewską, l. 85 z ul. Asnyka, śp. Romana Janiszewskiego, l. 72 z ul. Mickiewicza, śp. Andrzeja Bakowicza, l. 66 z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 2.09.2023 r.

ks. Stanisław Oracz – Proboszcz