XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023 r.

1. Dzisiaj w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej, patronki tego Świętego Miejsca. Uroczystości poprzedziło tradycyjne sobotnie Czuwanie Młodzieży z całej Diecezji, w którym uczestniczyła także młodzież z naszej Parafii pod opieką Ks. Patryka.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (18.09.) – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski i Młodzieży. Odpust w Parafii przy ul. Browarnej.
  • w środę (20.09.) – Wsp. Św. Męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy
  • w czwartek (21.09.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę (23.09) – Wsp. Św. Pio z Petrelciny, Prezbitera

3. W najbliższy poniedziałek (18.09.) o godz. 10:00 na parkingu przy naszym Kościele będzie można zrobić sobie badania pod katem miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odpłatne będą wykonywane w ambulansie diagnostycznym. Bliższe informacje w gablotach w przedsionkach Kościoła.

4. Na prośbę Fundacji „Pro Missio” w porozumieniu z Biskupem Diecezji organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (telewizory komputery monitory itp. Akcję rozpoczynamy od poniedziałku do środy (20.09) do godz. 14:30. Miejsce składowania sprzętu jest usytuowane na zapleczu kościoła, obok Domu Sióstr. Celem akcji jest wsparcie Misjonarzy z Polski pracujących w dalekich krajach, tym razem wspieramy Ks. Biskupa Krzysztofa Błasika Ordynariusza w Boliwii. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to szlachetne samarytańskie dzieło.

5. Wspólnota Domowego Kościoła, wzorem lat ubiegłych, wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej w miesiącu październiku za kapłanów posługujących w naszej Parafii. Każdy może się włączyć w tę modlitwę, aby w wybrany przez siebie dzień października, odmówić jedną dziesiątkę różańca. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Kościoła. Możliwość zapisania się będzie w niedzielę 24.09. po Mszach Św. oraz telefonicznie – nr tel. podany na plakacie.

6. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszki na KUL i kształcenie w Diecezji.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (23.09.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 25 i 27.

8. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i wiele ciekawych pozycji książkowych.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Jadwiga Szaumkesel l. 80 z ul. Kopernika. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 16.09.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz