XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023 r.

1. W minioną sobotę i niedzielę uczestniczyliśmy w diecezjalnych uroczystościach odpustowych w Skrzatuszu. Z tej okazji ks. Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński skierował do diecezjan słowa serdecznego podziękowania za uczestnictwo w tym religijnym wydarzeniu. Dziękuje młodzieży za sobotnie czuwanie oraz wszystkim diecezjanom, którzy w niedzielę tak licznie pielgrzymowali do Pani Skrzatuskiej. Swoje podziękowanie kończy zapewnieniem o modlitwie i pasterskim błogosławieństwem.

2. W miesiącu wrześniu mija 40 rocznica pracy w charakterze organisty przy naszym Kościele Pana Krzysztofa Bukowskiego. Pragniemy jak najserdeczniej wyrazić wdzięczność za ofiarną posługę tak na rzecz Kościoła jak i Parafii, życząc jednocześnie błogosławieństwa Bożego i dużo zdrowia w pełnieniu jakże odpowiedzialnej i satysfakcjonującej służby Bogu i Kościołowi.
Z tej okazji dzisiaj o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pana Krzysztofa i Jego Rodziny, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca października. Msza Św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca – po Mszy zmiana tajemnic.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik – Miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Różaniec dla wszystkich: codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej (ok. 18:30), w niedzielę i święta o godz. 17:30
Różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30
Dla młodzieży: w piątki po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:30).
Przypominamy i zachęcamy, że za odmówienie przynajmniej jednej części różańca świętego w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w środę (27.09.) – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.
  • w czwartek (28.09) – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika
  • w piątek (29.09.) – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w sobotę (30.09) – Wspomnienie Św. Hieronima Prezbitera i Doktora Kościoła

6. W jedności z katolikami całego świata, serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek 28 września o godz. 15:00 do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Miejsce spotkania w naszej parafii – styk ulic: Wyspiańskiego z ul. Orzeszkowej (plac za halą sportową SP nr 6). Intencją światowej modlitwy jest uproszenie pokoju dla Ukrainy i świata.

7. Przypominamy, że wspólnota Domowego Kościoła, wzorem lat ubiegłych, wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej w miesiącu październiku za kapłanów posługujących w naszej parafii. Każdy może się włączyć w tę modlitwę, aby w wybrany przez siebie dzień października, odmówić jedną dziesiątkę różańca. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach kościoła. Możliwość zapisania dzisiaj po każdej Mszy Św. oraz telefonicznie – nr tel. podany na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę (pierwszą niedzielę miesiąca) ofiary złożone do puszki z przeznaczeniem na pokrycie naszych zobowiązań wobec koszalińskiego Seminarium Duchownego.

9. Od najbliższego poniedziałku – 25.09. do soboty (30.09.) włącznie, codziennie w godz. od 16:00 do 17:30 w Kancelarii Parafialnej odbywać się będą zapisy dzieci klas III Szkół Podstawowych nr 6 i nr 7 do I Komunii Św. Zapisów dokonują rodzice lub opiekunowie odbierając od proboszcza stosowne deklaracje.

10. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (30.09.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 29, 31 i 33.

11. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i wiele ciekawych pozycji książkowych.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Krzysztof Jedlikowski l. 45, z ul. Rubinowej, ŚP. Weronika Szkoda, l. 63 z ul. Wyspiańskiego, ŚP. Adam Nawrocki, l. 63 z ul. Medycznej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu godz. 12:00, ŚP. Teresa Blada, l. 76 z ul. Medycznej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św. o godz.12:00, na Cmentarzu godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 23.09.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz