XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2023 r.

1. Trwa miesiąc październik – Miesiąc Różańca Świętego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych Maryjnych Nabożeństwach, które odprawiamy:

  • dla dorosłych: codziennie po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18:30, w niedzielę i święta o godz. 17:30,
  • dla dzieci: w poniedziałki środy i piątki o godz. 16:30,
  • dla młodzieży: w piątki po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.

2. W przyszłą niedzielę (15.10) Dzień Papieski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Dzielmy się Miłością”.
Ofiary w tym dniu składane do specjalnie opisanych puszek są przeznaczone na wsparcie Fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu mniej zamożnej a chcącej uczyć się młodzieży.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy w piątek (13.10.) – wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

4. W piątek (13.10) ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie uroczystą Mszą św. o godz. 18:00 z kazaniem maryjnym, następnie czuwanie modlitewne (indywidualne) przed Figurą MB Fatimskiej. O godz. 20:00 wyruszy procesja fatimska.
Trasa procesji: ul. Złota, Orzeszkowej, deptak koło InterMarche, Słowackiego, chodnik między blokami Mickiewicza 101 – 103 i powrót do kościoła. Procesję kończymy Apelem Jasnogórskim.
Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu świętym, Kościół Domowy, Młodzież i Lektorzy.
Na Procesję zabieramy: lampiony, różaniec, teksty pieśni fatimskich. Na trasie przejścia procesji prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań na znak wiary i miłości do Matki Najświętszej. Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Daniel.

5. W sobotę (14.10.) przypada Dzień Edukacji Narodowej. W dniu tym, w sposób szczególny modlimy się za naszych nauczycieli, wychowawców i katechetów, życząc dużo zdrowia, cierpliwości, Bożego błogosławieństwa i wdzięczności w dziele wychowywania. Szczęść Boże!

6. W czwartek (12.10) – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas ósmych i ponadpodstawowych o godz. 19:00 w kościele.

7. Zbliża się czas uroczystego świętowania jubileuszy małżeńskich w naszej parafii (22.10.) Ponawiamy prośbę do jubilatów o potwierdzenie obecności.

8. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (14.10.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców  domów przy ul. Żeromskiego 57, 59, 61, 63, 65, 67, 69 i 71

9. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nowy numer naszej parafialnej Wspomożycielki, a także kalendarze diecezjalne na 2024 rok i wiele ciekawych pozycji książkowych.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Irena Łatanik, l. 89 z ul. Hutniczej; ŚP. Alina Buczak, l. 66 z ul. Słowackiego; ŚP. Paweł Wentland, l. 78 z ul. Medycznej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek (10.10.), Msza św. o godz. 12:00, na cmentarzu o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 7.10.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz