XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w katolickim kościele w Polsce przebiega pod znakiem „Dnia Papieskiego”. Przywołujemy postać Świętego Wielkiego Papieża, a nade wszystko Jego nauczanie, wciąż aktualne do wypełniania przez nas. Ofiary przy tej okazji składane do specjalnie opisanych puszek są przeznaczone na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, za które serdecznie w imieniu młodzieży dziękujemy.

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

  • poniedziałek (16.10) – Wsp. Św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 45 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową a zarazem 16 rocznica śmierci w rzymskiej Klinice Kardynała Ignacego Jeża.
  • wtorek (17.10) – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Bp i M.
  • środa (18.10) – Święto Św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto służby zdrowia. Modlimy się za lekarzy, pielęgniarki oraz cały personel służący chorym.
  • piątek (20.10) – Wsp. Św. Jana Kantego, Prezb.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny poświęcony Misjom. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii świętować będziemy Jubileusze Małżeńskie. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10:30, pary małżeńskie odnowią swoje przyrzeczenia. Spotkanie Par przed Mszą Św. w Kaplicy o godz. 10:15.

5. Inauguracja Roku Akademickiego w Pilskiej Uczelni „Akademia Nauk Stosowanych”, odbędzie się w poniedziałek (16.10) o godz. 12:00. Natomiast Uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego zostanie odprawiona (wyjątkowo) za tydzień – tzn. 22.10. o godz. 18:00 w naszej Kolegiacie. Serdecznie zapraszamy całe pilskie środowisko akademickie oraz sympatyków Uczelni.

6. W przyszłą niedzielę – 22.10. we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Ojczyzny będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. i przystępujących do Komunii Świętej.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (21.10.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców  domów przy ul. Żeromskiego 73, 75, 77, 79, 81, 83 i 85.

8. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Parafialna Wspomożycielka a także Kalendarze Diecezjalne i inne na 2024 rok i wiele ciekawych pozycji książkowych. Nadto polecamy duży wybór kolorowanek w promocyjnej cenie.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Teresa Jachimczak, l .65 z ul. Żeromskiego. Pogrzeb odbył się w Stobnie. ŚP. Krystyna Radomska, l. 70 z ul. Wyspiańskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę: Msza Św. o godz. 11:00, na cmentarzu o 12:00. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 14.10.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz