XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii przebiega pod znakiem Jubileuszy Małżeńskich. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10:30 jubilaci odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Gratulując pięknego stażu małżeńskiego, sercem i modlitwą otaczamy czcigodnych jubilatów.

2. Także dzisiaj Niedzielą Misyjną rozpoczynamy tydzień modlitw za misje. Ofiarami dziś składanymi na tacę wspieramy to wielkie Boże dzieło w świecie, jednocześnie pamiętając w modlitwie o wszystkich misjonarzach, misjonarkach i świeckich pracownikach misji.

3. Dzisiaj o godz. 18:00 uroczysta Msza Święta na Inaugurację Roku Akademickiego w pilskiej uczelni Akademii Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile. Serdecznie zapraszamy całe pilskie środowisko akademickie oraz sympatyków uczelni.

4. We wtorek przypada 8 rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego. Modlitwą wspieramy jego pasterskie posługiwanie w naszej diecezji.

5. W najbliższą sobotę przypada święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom składamy najlepsze życzenia i modlitwę.

6. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sł. Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile informuje, że w dniach od 31.10. do 3.11.2023 r. w godz. od 10:00 do 16:00, na pilskim cmentarzu komunalnym organizuje zbiórkę na rzecz pilskiego hospicjum.

7. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Ojczyzny jest liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. Prosimy o powolne wychodzenie z kościoła.

8. W najbliższą sobotę (28.10.) odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 11:00 w kościele św. Jana Bosko, a o godz. 12:00 dalsza ceremonia na cmentarzu przy Grobie Dzieci Utraconych.

9. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowywali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (28.10.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców  domów przy ul. Żeromskiego 95, 97, 101, 103, 107, 109 i 109 A

10. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Jest jeszcze parafialna Wspomożycielka a także kalendarze diecezjalne i inne na 2024 rok oraz wiele nowych ciekawych pozycji książkowych. Nadto polecamy duży wybór kolorowanek w promocyjnej cenie.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał śp. Zbigniewa Krzemińskiego z ul. Żółkiewskiego. Pogrzeb odbył się w parafii Św. Jana Bosko. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 21.10.2023 r.

ks. Stanisław Oracz – Proboszcz