XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

 • w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii odprawiamy w porządku świąteczno –niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 15:00 wyruszy procesja na cmentarz przy posesji naszego kościoła.
  Natomiast procesja z modlitwami na Cmentarzu Komunalnym w Pile przy ul. Motylewskiej rozpocznie się przy bramie głównej o godz. 14:00, a zakończy się ok. godz. 15:00 przy domu przedpogrzebowym, po czym rozpocznie się Msza Św.
  Przypominamy, że w dniach: od 31.10 do 03.11 na Cmentarzu Komunalnym będzie organizowana zbiórka na rzecz pilskiego hospicjum. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać.
 • w czwartek (2.11) – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. odprawiamy o godz. 6:30, 7:30 i 18:00 (wszystkie z kazaniem).
 • w sobotę przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza

2. Pragniemy przypomnieć i zachęcić do korzystania z odpustu zupełnego i ofiarować go wyłącznie za dusze naszych zmarłych. Odpust możemy uzyskać poprzez nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie Ojcze Nasz…, Zdrowaś Maryjo… i Wierzę w Boga Ojca…. w dniach od 1 – 8 listopada.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada.

 • w pierwszy piątek – spowiedź św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 16:30.
  Uwaga! Spotkanie wspólnoty Straży Honorowej NSPJ ze zmianą tajemnic odbędzie się wyjątkowo w następnym tygodniu (10.11.) o godz. 18:00.
 • w pierwszą sobotę – na Mszę Św. o godz. 7:00 rano zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy Św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem cząstka różańca w intencji wynagradzającej.
  W tym dniu w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku listopada. Chorzy księdza proboszcza będą odwiedzeni w późniejszym terminie.

4. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic.
Ofiary składane do puszki są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

5. W poniedziałek (30.10) o godz. 16:30 zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci.

6. Miesiąc listopad tradycyjnie jest poświęcony modlitwom za zmarłych. Stąd częściej niż zwykle modlimy się i Msze św. zamawiamy w ich intencji.
Przez cały miesiąc o godz. 17:30 (przed Mszą św.) modlimy się w tzw. wypominkach.
Polecone przez parafian i wypisane na kartkach zabranych z kościoła – dusze zmarłych, powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

7. W imieniu jubilatów naszej parafii i własnym, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się w ubiegłą niedzielę w przygotowanie i sprawny przebieg uroczystości jubileuszowych. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym z jej szefową na czele panią Haliną Łuś oraz dzieciom i młodzieży z panią katechetką Pauliną na czele – składamy wdzięczne Bóg zapłać.

8. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowywali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (28.10) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców  domów przy ul. Żeromskiego 111, 111 A, 115, 117, 119 i 121.

9. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Jest jeszcze parafialna Wspomożycielka a także kalendarze: diecezjalne i inne na 2024 rok oraz wiele nowych ciekawych pozycji książkowych i nie tylko. Nadto polecamy duży wybór nowych kolorowanek w promocyjnej cenie.

Piła, dnia 28.10.2023 r.

ks. Stanisław Oracz – Proboszcz