XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w czwartek (9.11.) – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w piątek (10.11.) – Wsp. Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
  • w sobotę (11.11.) – Wsp. Św. Marcina z Tours, Biskupa.

2. Ofiary składane do puszki w dniu dzisiejszym przeznaczone są na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

3. Jutro (poniedziałek) (06.11.) – spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8:45 Różańcem do Siedmiu Boleści.

4. Miesiąc listopad tradycyjnie jest poświęcony modlitwom za zmarłych. Stąd częściej niż zwykle modlimy się i Msze św. zamawiamy w ich intencji.
Przez cały miesiąc o godz. 17:30 (przed Mszą św.) modlimy się w tzw. „Wypominkach”. Zapraszamy do uczestnictwa w tych modlitwach

5. Pragniemy przypomnieć i zachęcić do korzystania z odpustu zupełnego i ofiarować go wyłącznie za dusze naszych zmarłych. Odpust możemy uzyskać poprzez nawiedzenie Kościoła lub Kaplicy, odmówienie Ojcze Nasz…, Zdrowaś Maryjo… i Wierzę w Boga Ojca…. w dniach od 1 – 8 listopada.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (11.11.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców  domów przy ul. Żeromskiego Nr 14 A, 18, 24, 26, 30.

8. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Jest jeszcze Parafialna Wspomożycielka a także kalendarze na 2024 r. – diecezjalne i inne oraz wiele nowych ciekawych pozycji książkowych i nie tylko. Nadto polecamy duży wybór nowych kolorowanek w promocyjnej cenie.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Józefina Nowak, l. 90 z ul. Słowackiego; ŚP. Zofia Furman, l. 86 z ul. Wojska Polskiego; ŚP. Leszek Nowakowski, l. 70 z ul. Słowackiego.

Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 04.11.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz