XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele Katolickim w Polsce pod znakiem naszej solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i składanymi dziś ofiarami do puszki wspieramy fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (13.11.) – Wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; Pierwszych Męczenników Polski,
  • w piątek (17.11.) – Wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
  • w sobotę (18.11.) – Wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy

3. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w tzw. „wypominkach” – codziennie o godz. 17:30

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii zawodowych śpiewaków operowych po Akademii Muzycznej z Mińska na Białorusi. Zespół pod nazwą „Ad Dei Gloriam” jest tercetem męskim śpiewającym a capela. Przynależą do parafii katolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela w Mińsku. Po każdej Mszy św. będziemy mieli okazję nabyć wydane przez nich płyty – za dobrowolną ofiarę.

5. Pragniemy poinformować i zachęcić wszystkich studentów pilskich uczelni i sympatyków duszpasterstwa akademickiego, że od przyszłej niedzieli (19 listopada) będą wznowione i odprawiane Msze św. w kościele akademickim (tzw. dolny kościół) o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!

6. Spotkanie dla osób bierzmowanych z klas 8 i ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek (16.11.) o godz. 18:45 w kościele.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowywali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (11.11.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców  domów przy ul. Żeromskiego nr 32, 34 i 36.

8. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, kalendarze na 2024 r. – diecezjalne i inne oraz wiele nowych ciekawych pozycji książkowych i nie tylko.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Teresa Sobieraj , l. 73 z ul. Wyspiańskiego; ŚP. Maria Wieczorek, l. 85 z ul. Władysława IV; ŚP. Roman Kwajzer, l. 73 z ul. Tetmajera; ŚP, Alicja Jędrzejek, l. 75 z ul. Reymonta.
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 11.11.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz