XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę gościmy w naszej parafii śpiewaków operowych z Mińska na Białorusi. Zespół pod nazwą „Ad Dei Gloriam” jest tercetem męskim śpiewającym a capella. Po każdej Mszy Św. będziemy mieli okazję nabyć wydane przez nich płyty – za dobrowolną ofiarę.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (20.11.) – Wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera.
  • we wtorek (21.11.) – Wsp. Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
  • w środę (22.11.) – Wsp. Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz panu Krzysztofowi – naszemu organiście życzymy błogosławieństwa Bożego oraz ciągłego wzrastania za wstawiennictwem Św. Cecylii.
  • w piątek (24.11.) – Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy.

3. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w tzw.
wypominkach – codziennie o godz. 17:30.

4. W kinie „HELIOS” w dniu 22 listopada o godz. 19:20 będzie wyświetlony film pod tytułem „Figurant”. Jest to historia dwóch dekad życia Karola Wojtyły obserwowanego przez służbę bezpieczeństwa. Bilety w cenie 16 zł na hasło „NAZARET”.

5. Wszystkim, którzy pamiętali i tak licznie składali życzenia imieninowe, ksiądz proboszcz wyraża wdzięczne „Bóg zapłać”, zapewniając o modlitwie w Waszych intencjach.

6. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowywali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (25 listopada) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nr 38.

7. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, kalendarze na 2024 r. – diecezjalne i inne oraz wiele nowych ciekawych pozycji książkowych i nie tylko.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Urszula Winiszewska, l. 76 z ul. Wyspiańskiego; ŚP. Ewa Gluba, l. 72 z ul. Medycznej; ŚP. Genowefa Jabłońska l. 76 z ul. Trentowskiego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (21.11) Msza św. w kościele o godz. 9:00 , na cmentarzu godz. 10:00; ŚP. Karolina Gładych, l. 43 z ul. Wyszyńskiego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (21.11.) Msza św. w kościele o godz. 12:00, na cmentarzu o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 18.11.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz