I NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem:
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
Zachęcamy do godnego przeżywania Adwentu, jak i oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem. Pomocą w tym, będą zbliżające się rekolekcje, które rozpoczniemy od II niedzieli Adwentu, które poprowadzi ojciec Arkadiusz Buszka – redemptorysta z Warszawy. Modlitwą otaczamy przygotowującą się parafię i ojca rekolekcjonistę.

2. Tradycją Adwentu są Msze Święte roratnie, które w naszym kościele odprawiamy:

  • dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30,
  • dla młodzieży – we wtorki o godz. 7:00,
  • dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7:00.

Przez cały Adwent nie będzie Mszy Świętej o godz. 6:30

3. W tym tygodniu (07.12.) przypada I czwartek miesiąca – na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w czwartek (07.12.) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek (08.12.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze
    Święte w tym dniu: o godz. 7:00, 9:00, 16:30 (roraty dla dzieci) i 18:00 (wszystkie
    msze z kazaniem).

5. W najbliższą sobotę (9.12.) o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się tradycyjne adwentowe czuwanie młodzieży. Na powyższe spotkanie, któremu będzie przewodniczył ksiądz biskup, serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii i całego miasta.

6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy charytatywną akcję rozprowadzania świec
Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęconych opłatków na wigilijny stół.
Zarówno świece jak i opłatki można nabywać w zakrystii lub w sklepiku.
Niezależnie od tego, zwyczajem lat ubiegłych parafialna Caritas organizuje zbiórkę żywności jako pomoc dla rodzin i osób samotnych, którym żyje się trudniej. Dary serca prosimy składać przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego lub bezpośrednio do zakrystii. W tym celu wyłożone są tzw. „torby miłosierdzia” przy wyjściu z kościoła.

7. Dzisiejsze ofiary do puszki są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec
koszalińskiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać.

8. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowywali kościół
i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (09.12.) w tej samej sprawie
prosimy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nr 42 i 44.

9. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość
Niedzielny i nasza parafialna „Wspomożycielka” (kilka egz.) oraz kalendarze na 2024 r.
i wiele nowych ciekawych pozycji.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał śp. Ireneusza Trawińskiego, l. 50 z ul. Słowackiego, którego pogrzeb odbędzie się tylko na cmentarzu we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

 

Piła, dnia 2.12.2023 r.

ks. Stanisław Oracz – proboszcz