II NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest przeżywana pod znakiem rozpoczynających się rekolekcji adwentowych, którym przewodniczy ojciec Arkadiusz Buszka – redemptorysta z Warszawy. Jak najserdeczniej witamy ojca rekolekcjonistę w naszej parafii i życzymy dobrego samopoczucia pośród nas. Plan rekolekcji – link

2. W dzisiejszą niedzielę w kościołach naszej Ojczyzny modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół na Wschodzie. Dziś w szczególny sposób pamiętamy o udręczonym wojną Kościele na Ukrainie, Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:

  • w środę (13.12.) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek (14.12.) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

4. W najbliższą środę – 13 grudnia wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia w naszej Ojczyźnie stanu wojennego. Będzie to dla nas okazją do przemyślenia o czasach minionych i polecenia Bożej Opatrzności naszej niepewnej przyszłości.

5. W czwartek (14.12.) o godz. 18:45 w naszym kościele spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas podstawowych i ponadpodstawowych.

6. Tradycją lat ubiegłych wspólnota osób niepełnosprawnych Wiara i Światło BARANEK będzie rozprowadzać w przyszłą niedzielę własnoręcznie przygotowane pierniki i aniołki na Święta. Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na letni obóz wspólnoty. Za zrozumienie – wdzięczne Bóg zapłać.

7. Również w przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii rozprowadzać będzie sianko na wigilijny stół w celu zebrania funduszy na rekolekcje oazowe.

8. Wszystkich zainteresowanych pragniemy poinformować, że świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i w sklepiku.

9. W dalszym ciągu prosimy ludzi dobrej woli o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych dla rodzin i osób z naszej parafii, którym żyje się trudniej. Dary serca prosimy składać do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego lub w zakrystii. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

10. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowywali kościół
i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (16.12.) w tej samej sprawie
prosimy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nr od 46 do 68.

11. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość
Niedzielny i nasza parafialna Wspomożycielka (kilka egz.) oraz kalendarze na 2024 r.
a także ciekawe i niedrogie pamiątki na prezent z okazji Świąt.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
śp. Roman Chyłek, l. 80 z ul. Tetmajera. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 9.12.2023 r.

ks. Stanisław Oracz – proboszcz