NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31.12.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, w święto Świętej Rodziny oddajemy cześć Jezusowi, Maryi i Józefowi. Jest to doskonała okazja, aby teraźniejszość i przyszłość naszych rodzin polecać opiece Świętej Rodziny. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:30 małżonkowie naszej parafii odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

2. Dzisiaj w ostatni dzień 2023 roku o godz. 18:00 uroczysta Msza Święta z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym oraz modlitwą o Bożą Opatrzność w nadchodzącym Nowym Roku 2024. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W poniedziałek – pierwszy dzień Nowego Roku czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę. Jest to dzień modlitwy o tak bardzo upragniony dar pokoju na świecie. Przypominamy, że za publiczne odmówienie lub śpiew hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W nadchodzącym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia:

  • w pierwszy czwartek – na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00.
  • w pierwszy piątek – Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ,
  • w pierwszą sobotę –  Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.

W tym dniu (Trzech Króli) po Mszy św. o godz. 9:00 tradycyjne spotkanie opłatkowe dla członków Żywego Różańca, Straży Honorowej i Apostolstwa Dobrej Śmierci, natomiast o godz. 15:00 gromadzimy się na Placu Staszica, skąd wyruszy Orszak Trzech Króli. Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych w barwnych strojach do udziału w tym Orszaku. Zakupione korony będą rozdawane dzieciom i starszym na Placu Staszica.

Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu ciasta (3-4 blaszki z naszej parafii) i łaskawym poinformowaniu księdza proboszcza.

5. Od najbliższego wtorku (2 stycznia) rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę) w naszej parafii. W ciągu tygodnia (od poniedziałku do piątku) od godz. 15:30, natomiast w soboty od godz. 11:00. W niedziele i święta kolędy nie ma.
Bardzo prosimy, aby w czasie kolędy w miarę możliwości byli obecni wszyscy domownicy albowiem jest to jedyna w roku oficjalna wizyta księdza z parafii w Waszych domach. Plan kolędy na dni 2-8 stycznia 2024.

6. W okresie wizyty duszpasterskiej – kolędy, nie będzie odwiedzin chorych w domach z racji pierwszego piątku. W sytuacjach losowych – odwiedziny na wezwanie.

7. W czasie trwania kolędy w naszej parafii wszystkie ważne sprawy (śluby, ew. pogrzeby), prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem, dzwoniąc na nr tel. 730 387 088 lub bezpośrednio do księdza proboszcza oraz po Mszach św. w niedziele. Dziękujemy za zrozumienie.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy do dnia Ofiarowania Pańskiego (2 lutego). Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy św. do krótkiej adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

9. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższą sobotę w tej samej sprawie zapraszamy rodziny zamieszkujące domy przy ul. Bogusławskiego (cała).

10. W sklepiku parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość
Niedzielny na styczeń oraz kalendarze na 2024 r.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
śp. Urszulę Figiel, l. 96 z ul. Reymonta, śp. Władysławę Walaszczyk, l. 89 z ul. Kochanowskiego, śp. Janusza Gąsiorowskiego, l. 77 z ul. Tetmajera, którego pogrzeb odbył się w parafii św. Antoniego oraz śp. Jacka Strzelczyka, l. 55 z ul. Medycznej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek (2.01.) – Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00.

Piła, dnia 30.12.2023 r.

ks. Stanisław Oracz
       proboszcz