V NIEDZIELA ZWYKŁA 4.02.2024 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (05.02.) – Wsp. Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy
  • we wtorek (06.02.) – Wsp. Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • w sobotę (10.02.) – Św. Scholastyki, Dziewicy.

2. W poniedziałek (05.02.) – spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, rozpoczęcie o godz. 8:45 różańcem do Siedmiu Boleści.

3. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

4. W przyszłą Niedzielę – 11.02. przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o wszystkich chorych, cierpiących szczególnie w samotności. Modlitwą otaczamy chorych przebywających w Pilskich Szpitalach, Hospicjach i Domach Opieki oraz tych, którzy ich leczą, pielęgnują i miłością się nad nimi pochylają.

5. Najbliższy Weekendowy Kurs Przedmałżeński odbędzie się w Parafii św. Antoniego w Pile w dniach od 9 – 11 lutego. Zapisu można dokonać za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej: pila.kapucyni.pl
Natomiast kolejna edycja Kursu odbywać się będzie w cztery soboty kwietnia w formie Warsztatów oraz Dialogów narzeczonych w parach. Szczegółowe informacje, również na stronie internetowej..

6. W imieniu Ministrantów i ich Opiekuna serdecznie dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na rzecz wsparcia ich integracyjnego wyjazdu do Szczecina. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel dot. rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej i włączyli się w przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Niedzielnej Liturgii składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższą sobotę do sprzątania Kościoła i Kaplicy zapraszamy Rodziny zamieszkujące domy przy ul. Kraszewskiego.

8. W sklepiku Parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość
Niedzielny na m-c Luty. Jest także nasza parafialna „Wspomożycielka”. Polecamy także książeczki „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych” w kontekście zbliżającego się Dnia Chorego. w cenie 5,- zł.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Bogusławę Romaniszyn, l. 70 z ul. Mickiewicza, której pogrzeb będzie w przyszłą
sobotę 10.02. Wieczny odpoczynek…

10. Plan Kolędy

Piła, dnia 03.02.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz.