VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela w Kościele Powszechnym przeżywana jest pod znakiem Dnia Chorego. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich chorych, cierpiących szczególnie w samotności. Modlitwą otaczamy także chorych przebywających w Pilskich Szpitalach, Hospicjach i Domach Opieki oraz tych, którzy ich leczą, pielęgnują i z miłością się nad nimi pochylają.

2. W nadchodzącym tygodniu kończy się okres karnawału. W Środę Popielcową (14.02.) posypaniem głów popiołem wchodzimy w szczególny okres liturgiczny – Wielki Post.
Jest to czas głębokiej refleksji a także zmiany życia poprzez wewnętrzną przemianę serca. Pomocą w podjęciu wewnętrznego wysiłku będą nabożeństwa:
Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, nasze uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych (2-ga Niedziela Wielkiego Postu) oraz bardzo konkretne osobiste postanowienia.

3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale też ograniczamy ilość spożywanego posiłku. W tym dniu nie możemy korzystać z dyspensy nawet jeśli korzystamy ze zbiorowego żywienia. Zachowując post, w tym duchu wyrzeczenia i ofiary wychowujemy także nasze dzieci.

4. Msze św. w Środę Popielcową odprawiamy o godz. 6:30, 7:30 9:00, 16:30 (z myślą o dzieciach) i o godz. 18:00 – wszystkie z kazaniem i posypaniem głów popiołem.
W tym dniu rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Środę Popielcową odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na rzecz pomocy udręczonej wojną mieszkańcom Ukrainy.

6. W najbliższy piątek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw Drogi Krzyżowej:
– dla dorosłych o godz. 9:00 i 17:15,
– dla dzieci o godz. 16:30,
– dla młodzieży szkół podstawowych, średnich i akademickiej o godz. 19:00 (począwszy od drugiego piątku Wielkiego Postu). Nabożeństwo prowadzi młodzież pod okiem Księży Opiekunów.

7. Nabożeństwa Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym będą w każdą Niedzielę Wielkiego Postu – dla wszystkich o godz. 17:00.
Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych możemy uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Zwyczajem lat ubiegłych ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i dekorację Ołtarzy na Wielkanoc. Kazania Pasyjne głosił będzie Ks. Daniel.

8. We wtorek ostatni dzień wizyt duszpasterskich w naszej Parafii. W imieniu wszystkich Księży i Ministrantów serdecznie dziękujemy za pełne ciepła i życzliwości przyjmowanie nas w swoich domach oraz za rady i sugestie w dziele duszpasterskiego funkcjonowania naszej Wspólnoty. Plan Kolędy

9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały Kościół i Kaplicę do Niedzielnej Liturgii Bóg zapłać. W najbliższą sobotę w tej samej sprawie na godz. 10:00 prosimy mieszkańców domów przy ul. Lotniczej (całej).

10. W sklepiku Parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny na m-c Luty. Jest jeszcze kilka egz. naszej parafialnej „Wspomożycielki”. Polecamy także książeczki „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych” w kontekście dzisiejszego Dnia Chorego. w cenie 5,- zł.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Jolantę Dumańską, l. 61 z ul. Hutniczej, której pogrzeb odbędzie się w Środę
Popielcową; Msza św. o godz. 11:00, na Cmentarzu o godz. 12:00.
ŚP. Mariusz Pietura, l. 59 z ul. Prusa, którego pogrzeb odbędzie się w nadchodzącym
tygodniu. Wieczny odpoczynek…………..

Piła, dnia 10.02.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz