II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą w naszej Parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Serdecznie witamy Ks. Wojciecha Pawlaka – naszego Rekolekcjonistę i życzymy dobrego samopoczucia pośród nas. Boga prosimy o owocność tego świętego czasu dla naszej Wspólnoty. Plan Rekolekcji.

2. Trwa Święty czas Wielkiego Postu. W tym okresie w Kościele odprawiane są Nabożeństwa Pasyjne:
– w piątki: Droga Krzyżowa o godz. 9:00, 16:30 (dla dzieci), 17:15 i dla młodzieży bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, tj. ok. godz. 18:30.
– Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, w których uczestnicząc możemy uzyskiwać odpusty, pomagając sobie i zmarłym.

3. Dzisiejsza Niedziela, to tradycyjna Niedziela „AD GENTES” – dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dzisiejsza zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada:
– I piątek miesiąca, Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ, po Mszy św. zmiana tajemnic.
– I sobota miesiąca, Msza św. o godz. 7:00 rano w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji. W tym dniu w godzinach rannych odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.

5. Przyszła Niedziela, to pierwsza Niedziela miesiąca marca. Na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy Żywy Różaniec, po Mszy zmiana tajemnic.
W tym dniu ofiary do puszek są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

6. W najbliższą sobotę (02.03.) o godz. 19:00 odbędzie się w naszej Kolegiacie tradycyjne Wielkopostne Czuwanie Młodzieży, pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Młodzież naszego miasta i parafii serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.

7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały Kościół i Kaplicę do Niedzielnej Liturgii – Bóg zapłać . W najbliższą sobotę w tej samej sprawie na godz. 10:00 prosimy mieszkańców domów przy ul. Kołobrzeskiej (całej).

8. W sklepiku Parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość
Niedzielny na m-c Marzec. Jest jeszcze kilka egz. Naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Wanda Kiełbasiewicz l. 80 z ul. Mickiewicza. ŚP. Jerzy Wolski z Al. Wojska
Polskiego, którego pogrzeb odbędzie się 27.02. br. Msza św. o godz. 12:00, na
Cmentarzy o godz. 13:00. ŚP. Krystyna Nowak, l. 75 z ul. Słowackiego, której pogrzeb
odbył się w miniony piątek w Kaliszu Pomorskim. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 24.02.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz.