V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024 r.

1. Przyszła Niedziela, to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. – święcenie palm. Msza św. o godz. 12:00 (dla dzieci) będzie poprzedzona poświęceniem palm na dziedzińcu Kościoła (przy figurze Matki Bożej Wspomożycielki) i procesją do Kościoła. Po Mszy św. jak co roku Konkurs Palm, w którym biorą udział tylko własnoręcznie wykonane palmy.
Także w przyszłą niedzielę Wspólnota osób niepełnosprawnych „Baranek”, będzie przed Mszami rozprowadzać palemki. Zebrane przy tej okazji ofiary, są przeznaczone na obóz letni.

2. W dniu dzisiejszym swoje Imieniny obchodzą: Ks. Bp. Ordynariusz Zbigniew Zieliński oraz nasz Wikariusz Ks. Patryk. Msza św. za Ks. Patryka odprawiona zostanie w dniu jutrzejszym (w poniedziałek) o godz. 18:00.
W poniedziałek, natomiast swoje Imieniny obchodzi Ks. Bp. Senior Edward Dajczak.
Pamiętajmy w modlitwach o czcigodnych Solenizantach.

3. We wtorek 19.03) Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Odpust w Parafii św. Józefa na Podlasiu. Suma o godz. 18:00.

4. Rozpoczęliśmy Wielką Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, która trwać będzie do Niedzieli (24.03.2024 r.), której patronują polscy męczennicy św. Andrzej Bobola i bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

5. Coroczna dwudziestoczterogodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Męki Pańskiej wg Luizy Picaretty, odbędzie się w dniach 21.03. – 22.03.br.
Zaczynamy w czwartek o godz. 16:30 Mszą św. za Kapłanów i kończymy w piątek o godz. 16:30 Mszą św. za Ojczyznę .
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym Pasyjnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. A tych, którzy chcieliby się włączyć w czytanie rozważań Męki, bądź animację zapraszamy o zgłaszanie się do Ks. Patryka.

6. W najbliższy piątek (22.03.) o godz. 18:00 odbędzie się Miejska Droga Krzyżowa ulicami Piły. Rozpoczęcie przy Parafii Św. Stanisława Kostki – zakończenie na Pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym Pasyjnym nabożeństwie.

7. Spotkanie dla Rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek (21.03.) o godz. 19:00 w Kościele.

8. W dniu 04.03 zmarł Bp. Piotr Krupa, którego pogrzeb odbył się dnia 09.03. br. w Pelplinie.

9. Wzorem lat ubiegłych od dzisiejszej Niedzieli możemy nabywać świece – paschaliki na świąteczny stół w cenie 10,- zł. za sztukę.

10. Nadal prosimy o pomoc żywnościową dla osób i rodzin z naszej Parafii, którym żyje się trudniej. Produkty te możemy składać do opisanego kosza „Caritas” znajdującego się przy Ołtarzu Jezusa Miłosiernego lub w Kaplicy. Pomocą w tym względzie będą tradycyjne „torby miłosierdzia” wyłożone przy wyjściach z Kościoła.

11. Wszystkim osobom, które przygotowywały Kościół i Kaplicę do niedzielnej Liturgii – składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższą sobotę w tej samej sprawie na godz. 10:00 prosimy mieszkańców domów przy ul. Walecznych.

12. W sklepiku Parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny na m-c Marzec. Są także do nabycia gipsowe baranki do koszyczka i na świąteczny stół oraz świece – „paschaliki”.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Bogumiłę Szulc, l. 88 z ul. Słowackiego; ŚP. Elżbietę Sadowską, l. 73 z ul.
Mickiewicza; ŚP. Barbarę Pietrowską, l. 78 z ul. Mickiewicza, której pogrzeb odbędzie
się we wtorek (19.03.) Msza św. o godz. 11:00, na Cmentarzu godz. 12:00.

Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 16.03.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz